BiX nestačil na Liberec

neděle 22.11.2009 | Petr Dadej |

GE-TRA porazila BiX především díky povedené první třetině, ve které získala čtyřgólový náskok, který udržela až do konce třetiny. I přestože BiX snížil až na rozdíl jednoho gólu, skóre neotočil a prohrál.

FBC BiX Ostrava - GE-TRA Floorball club Liberec 7:9 (1:5,2:1,4:3)
branky: 09:24 Radim Polášek, 23:10 Robin Žydel, 36:34 Tomáš Vojtíšek, 44:07 Jiří Curney (Tomáš Vojtíšek), 48:51 Dominik Hanic (Vojtěch Zezulka), 51:00 Jakub Robenek (Tomáš Vojtíšek), 55:02 Petr Skácel - 02:34 Jan Drnec, 04:10 Matěj Klucho (Martin Blažek), 15:17 Vojtěch Krupička (Dmitry Uglanov), 17:01 Marek Štěpánek (Radim Křenek), 17:19 Jan Drnec (Matěj Klucho), 26:40 Marek Štěpánek (Radim Křenek), 40:34 Vojtěch Krupička (Jan Krupička), 40:47 Jan Drnec (Matěj Klucho), 55:15 Martin Blažek (Jan Drnec)

diváci : 130
rozhodčí : Marek Nováček a Ondřej Vašíček
střely : 24:24

"Utkání jsme začali hodně ve vlažném tempu a nechali jsme si vstřelit laciné góly, které nás na konci zápasu hodně mrzely", komentoval úvod utkání Tomáš Vojtíšek a měl naprostou pravdu. Liberci vstup do zápasu vyšel nadmíru dobře a Ogrockiho, který se do branky BiXu postavil po dlouhé době, z branky po první třetině prostě vyhnal.

"Nechali jsme si jako vždycky utéct začátek utkání,. Chyby v rozehrávce, gólmani nepodrželi a naše zbytečně složité přihrávky nás stály body", komentoval zápas Ogrocki.

Po nepovedeném úvodu se BiX trochu vzpamatoval gólem Poláška, ale konec třetiny opět jasně patřil Liberci a stav byl nakonec dokonce 5:1 pro severočechy. V brance tedy Ogrockiho pro druhou část nahradil Cieslar.

Brzy se prosadil Žydel, a pak se začlo vylučovat. První přesilovku Liberce využil Štěpánek a stav byl zase o 4 branky. BiX měl přece jen v zápase i štěstí, když si míček po Vojtíškově střele do boční sítě, srazil sám do branky Váníček. Před poslední třetinou to tak bylo o 3 branky a ještě bylo o co hrát.

Jenže bojovný pokřik z šatny BiX jako by hráče spíš uspal - během první minuty třetí třetiny totiž dostali dvě rychlé branky a stav byl hrozivých 3:8. BiX ale zbraně nesložil a postupně díky Curneymu, Hanicovi a Robenkovi snížil na 6:8. Tlak přerušilo Posseltovo vyloučení, ale přesto se Ostrava dostala na dostřel jediné branky - to když Skácel proměnil se svou chladnokrevnou jistotou nařízené trestné střílení.

Skóre 7:8 ale nevydrželo ani půl minuty, střelou tahem se prosadil Blažek a určil tak definitivně konečné skóre zápasu. Nic s tím už nenadělal ani trenér Holovka time-outem, resp. následnou power-play.

"Rozhodla první třetina, kterou jsme prohráli 1:5",  říká Jiří Curney. "Skoro z každé střely jsme dostali gól, úplně jsme zaspali začátek a začali jsme hrát hodně pozdě. Když jsme se konečně dotáhli na rozdíl jediného gólu, dostali jsme hloupý gól z křížku a bohužel naše naděje zhasly už úplně."

Kapitán Petr Skácel přitakává: "Z 1:5 se už těžko otáčí!"

BiX opět prohrál a tabulkou se dál propadá. Další zápas je na programu v neděli 29.11. na SAREZE od 17h proti Znojmu.