Muži ,,B“ nevymřeli!

středa 25.11.2009 | TL |

Je to tak. Mužský ,,B“ celek ostravského velkoklubu FBC BiX OSTRAVA opravdu nevymřel. Stále bojuje na florbalovém bitevním poli. Po dlouholetém udržování vyšších lig či propadání se níže, přišel toužený konec klesání a konečně i zvrat. Loňská sezóna ve 4. lize vyšla ,,Béčku“ na výtečnou. Mladíci po mnoha letech (cca 10-12 let) konečně vyzráli, hrálo se hlavou, spolupráce s ostřílenými hráči fungovala a výsledkem byl postup do 3. ligy mužů.

Do letošní sezóny 3. ligy vstoupil mužský ,,B“ celek s nálepkou nováčka. Zatím ale nepůsobí v lize jako outsider, ba naopak, po 8. kole si drží sympatickou první příčku bez poznání porážky. V osmi zápasech si muži ,,B“ připsali 6 vítězství a 2 remízy. Skóre 62:34 s průměrem skoro 8 vstřelených branek na utkání je zatím více než potěšitelné.

Reportáž z víkendu. 22. 11.2009   7. a 8. kolo

Dne 22. 11.2009 se konalo v Havířově 7. a 8. kolo soutěže. Muži ,,B“ se střetli s papírově slabším celkem Torpedem Havířov ,,B“ a následně s velmi důrazným a kvalitním týmem FBC Piranha Přerov ,,B“.

FBC BiX Ostrava B: Torpedo Havířov B   11:4  (2:2, 2:1, 7:1)

Branky Bix Ostrava: 0:30 Krupa (Prokop), 12:17 Prokop (Mrázek), 25:05 Both (Kubiš), 25:25 Mrázek (Ondruch), 30:51 Mrázek (Ondruch), 31:14 Malík (Cigánek), 33:21 Prokop (Nekula), 35:28 Nekula (Lokša), 37:33 Franke (Both), 40:40 Cigánek (Franke), 42:12 Cigánek (Kubiš)

První dvě třetiny utkání vůbec nevypovídaly o zápase lídra soutěže s posledním týmem tabulky. Šancí bylo jako máku, ale střelecká impotenční deka, která se snesla na celek BiX dlouho nedovolovala navýšení skóre. Zato celek Havířova podnikal občasné výpady prostřednictvím několika šikovných juniorů a nebezpečně ohrožoval branku domácích. Stav 4:3 po dvou třetinách nebyl vůbec uspokojivý. Trpělivost a nátlaková hra nakonec přinesla ve třetím dějství své ovoce, Havířov možná začal ztrácet i fyzicky a propukla kanonáda jak u Verdunu. Početných 7 branek ve třetí třetině rozhodlo o vysokém konečném skóre 11:4 ve prospěch domácího týmu FBC BiX Ostrava. Papírovým střelcům Otto Kubišovi a Tomáši Lokšovi v tomto utkání zcela vyhasl střelný prach, naštěstí byli zastoupeni ostatními hráči a tým se postaral o slušný výsledek. V utkání se zaskvěl 2 brankami Martin Prokop, David Cigánek a Jan Mrázek.

FBC Piranha Přerov B : FBC BiX Ostrava B   5:5 (1:0, 1:3, 3:2)

Branky BiX Ostrava: 20:54 Both (Ondruch), 22:39 Ondruch (Prokop), 26:32 Malík (Franke), 39:52 Malík (Franke), 42:49 Lokša (Malík)

Utkání s Přerovem mělo zcela jiný charakter. I když dle tabulky byl Přerov v její spodní části, očekával se těžký zápas. FBC Piranha Přerov byla posilněna o některé velmi zkušené hráče, Michal Ďopan ještě nedávno hrával mužskou extraligu právě za FBC Ostrava. Od počátečních minut bylo zřejmé, že půjde o kvalitní duel s velmi dobře fyzicky i herně připraveným soupeřem. Právě Ďopan otevřel skóre nechytatelnou šibenicí při náběhu zprava. Hostujícímu BiX se podařilo při přesilové hře udržet míček v obranném pásmu soupeře, Krupa zpoza brány přihrál do rohu Ondruchovi, který míček naservíroval Martinu Bothovi na střelu od modré a ten výstavní bombou do šibenice vyrovnal na začátku druhé části na 1:1. Když Ondruch vyřešil situaci dva na jednoho krásnou střelou nad rameno gólmana a Zdeněk Malík přidal další gól, vypadalo to pro BiX velmi nadějně, neboť stav byl 1:3. Bohužel po sporném gólu při podezření ze hry na zemi Piranha snížila na konci druhé části na 2:3. Ve třetím dějství dokonce otočila třemi brankami na 5:3. Lubomír Šimon pružně zareagoval na nepříznivý vývoj stažením hry na 2 lajny. Tento tah se nakonec osvědčil. Nejdříve Zdeněk Malík důrazně na hranici pravidel udeřil z brankoviště a snížil na 5:4. Poté stejný hráč opět s patřičným důrazem dostal zpoza brány míček před ní a tam ,,bramborový“ specialista Tomáš Lokša jednou rukou zametl míček pod gólmanovu ruku a ten si jej pak srazil do brány. Vyrovnáno na konečných 5:5.