Synchronizace datumu a výsledku

neděle 10.10.2010 | R.M. |

Dnes desátého desátý dva tisíce deset vyhrál žokej Jozef Váňa stodvacátou Velkou pardubickou. Svůj sedmý triumf v tomhle náročném závodě dosáhl deset dní před svýma osmapadesátýma narozeninama. Jeho koník Tiumen nesl startovní číslo deset. Jak jsou ty desítky symbolické. V ten samý den 10.10.2010 starší žáci FBC Remedicum Ostrava odjeli své dostihy taktéž a desítkou vůbec nešetřili.

Torpédo Havířov  -  FBC Remedicum Ostrava  0:10  (0:3, 0:1, 0:6)

Když jsem si v minulém článku trošku zahrál s čísly, zamyslel se nad rolí favorita a přidělil tenhle přídomek Torpédu Havířov, ani ve snu mě nenapadlo, že se tak nádherně zesynchronizuje dnešní datum, hodina a stav. Naše koně přeskočili na havířovské dostihové dráze deset překážek a Torpédo si domů z domácí půdy odváží drtivou porážku nula deset.

Pan delegát Seďa se na utkání taky moc těšil a dle jeho slov měl mít zápas strhující atmosféru a vyhrocený průběh. Jenže vše bylo jinak. Prvních pět minut bylo z obou stran spíš vyčkávacích a čekalo se kdo jako první udělá chybu. Nikdo se do předu příliš nehnal, takže se na první branku muselo počkat až do minutky osmé. Osm, deset dvanáct a rázem svítilo na ukazateli skóre 0:3.

Druhá část se nesla v duchu střílej a míjej. Torpédo v této fázi zaznamenalo několik dobrých pokusů a Ondra Antoš musel vytáhnout z rukávu několik dobrých zákroků. Stejně dobře si vedl i havířovský gólman jenž kapituloval až těsně před koncem třetiny.

Brankově nebohatší byla třetina třetí a co se týká počtu vyloučených tak taky. Nejdřív si svůj trest odpykal Dejv a ani si na trestné lavici nemusel kousat nehty od nervozity a netrpělivosti. Torpédo se o míček připravilo samo tahanou rozehrávkou a když už jej měli na holích tak ho vytahovali z klece. Následně nám kluci z Havířova darovali několik početních výhod a nejednou i přesilovku pěti proti třem. Mlask, plesk, bum, břink a bác a bylo deset nula jak vyšitých.

FBC Remedicum Ostrava  -  1. MVIL Ostrava  5:0  (3:0, 0:0, 2:0)

Druhé dnešní utkání již nenabídlo tak skvělý florbal jako to předchozí. MVIL byl vzorně zalezlý před svou bránou a bylo vidět, že se bude urputně bránit. Občas vyrazili do rychlého brejku a hned zase rychle zpátky. Po většinu hrací doby kluci drželi míček na svých holích, ale chyběla jim jiskra a potřebná střelba. Zvlášť ve druhé třetině jsme se drželi hesla "není ranky není branky". Pouze tři střelecké pokusy jenž by mohly ohroziti svatyni MVILu, je příliš málo. Pro ostravské MVILáky Gattuza a Kryšpína přestoupivší od nás musí být prohra pět nula povzbuzením do další práce.

Dle předpokladu se do čela dostala Kopřivnice, která zaznamenala dvě výhry (10:2 a 9:2) a Vítkovičtí oplatili Frýdku-Místku prohru z prvního kola, když zvítězili 5:3. K překvapení došlo v zápase Bohuslavic a Frýdku. Frýdecko-místečtí pouze remizovali 4:4.