Plavba na válečných vlnách stále beze ztráty!

čtvrtek 21.10.2010 | TL |

V neděli 10. října 2010 se v domácích vodách střetl ledoborec Remedicum mužů „B“ s přerovským bombardérem a ponorkou Frýdek. I když plavidlo utržilo četné šrámy, velké štěstí a efektivita boje Kubišovy čety se zasloužili o bezpečné setrvání posádky na klidné hladině.

FBC Remedicum Ostrava „B“ : FBC Piranha Spartak Přerov „B“   5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Branky Remedicum Ostrava: 13:39 Malík (Skura), 15:55 Krupa (Ondruch), 38:20 Daniš, 38:48 Krupa (Ondruch), 42:31 Malík (Skura)

Utkání s polo-hokejovým týmem Přerova slibovalo úpornou bitvu nepostrádající důraz a hru do těla. Úvod utkání domácím vůbec nevyšel, ačkoliv se vyhrála bule, za 4 vteřiny se proháčkoval útočník hostí domácí obranou a pohotově zavěsil. Žádná kanonáda se už ale nekonala a taky díky zásahům Martina Zapletálka se skóre Přerova nezvyšovalo. První třetina potvrdila očekávání a k vidění byl tvrdý boj se souboji lahodícími oku diváka, ne však hráčům. V závěru třetiny se podařilo překonat i tvrdou hradbu soupeře. Po Skurově střele se v brankovišti pohotově zorientoval Zdeněk Malík a ze vzduchu vyrovnal na 1:1. Druhá třetina začala pro domácí velmi dobře, Dalibor Ondruch nalezl křižnou přihrávkou nabehnuvšího si kapitána Martina Krupu a ten z pravého kruhu poslal zápěstím míček přímo do pravého horního růžku soupeřovy svatyně, čímž otočil stav na 2:1. To ale bylo ze strany domácích v této části vše a Přerov dvěma slepenými brankami v páté minutě stav otočil na 2:3. Až třetí třetina rozhodla tento tvrdý boj. A byli to právě hráči Ostravy, kteří nalezli střeleckou mušku. V deváté minutě se nejprve lišácky zpoza brány prosadil Tomáš Daniš, když na čepeli dopravil míček k netušícímu gólmanovi a ten si jej srazil za brankovou čáru. Stav 3:3 vydržel jen minutu, neboť po rychlé kombinaci první lajny se míček dostal po střele do brankoviště, kde se prosadil Martin Krupa a trefil míček ze vzduchu přímo pod horní tyč přerovské branky. Vedení 4:3 bylo vachrlaté a domácí o něj mohli i přijít. Naštěstí byl Martin Zapletálek v domácí kleci proti a Jan Skura vybojoval míček pro Zdenka Malíka, který zkušeně v úniku z levé strany trefil míček nad nohu soupeřova gólmana a uzavřel účet utkání na 5:3.

FBC BD STAV FRÝDEK MÍSTEK : FBC Remedicum Ostrava „B“   5:6 (1:0, 2:2, 2:4)

Branky Remedicum Ostrava: 22:11 Malík (Kubiš), 26:43 Malík (Kubiš), 35:08 Kubiš (Daniš), 35:51 Ondruch, 39:39 Daniš (Kubiš), 44:03 Daniš (Malík)

Ve druhém utkání se proti sobě postavili mladí, draví, techničtí proti starším a zkušeným. I když by se mohlo zdát, že mladíci se zblázní a jejich chyby budou lehce trestány Ostravany, nestalo se tak a k vidění byl opět velmi dramatický duel. Ambiciózní tým Frýdku se vůbec nezalekl zkušených harcovníků z Ostravy a první třetinu vyhrál poměrem 1:0. Druhá část zápasu nabídla dvě branky na obou stranách. Nejprve se opět prosadilo mládí a Frýdek zvýšil v šesté minutě vedení na 2:0, avšak o dvě minuty později se probudili i Ostravané a Zdeněk Malík zakončil z levého kruhu akci na jeden dotek, čímž snížil na 2:1. Frýdek neponechal nic náhodě a v desáté minutě opět udeřil a odskočil do dvoubrankového vedení 3:1. Nepříznivý stav se snažil změnit aktivním napadáním Tomáš Lokša, ale místo získání míčku, obdržel loket do oka a půl třetiny se pokoušel rozkoukat na střídačce. Závěr třetiny ale patřil Remedicu, konkrétně druhá zkušenější formace potvrdila formu a veterán Otto Kubiš opět připravil křižnou lahůdku na levý kruh pro Zdenka Malíka, který nekompromisně zakončil střelbou z první a snížil na 3:2. Nepříznivý stav začali otáčet Ostravané ve třetí třetině, když si naběhl Otto Kubiš do velkého brankoviště Frýdku a velice umně trefil Danišův vzdušný míček zpoza brány z voleje a rozvlnil síťku gólmana, který netušil, o co se děje. (3:3) O minutu později dokonce Dalibor Ondruch v úniku nadvakrát překonal soupeřova gólmana a otočil skóre na 3:4 ve prospěch Remedica. Vedení ale nevydrželo dlouho, v sedmé minutě třetí části se opět prosadily mladé pušky z Frýdku a stav byl opět nerozhodný 4:4. Zápas gradoval, na každé straně bylo k vidění několik gólových šancí. V desáté minutě vyladil mušku Tomáš Daniš a z mezikruží pohotově po Kubišově přihrávce zavěsil do víka, čímž stanovil stav 4:5.  Bohužel, ve dvanácté minutě se gólman Martin Zapletálek nechal nachytat na švestkách lehčí střelou z dálky a nechtěně tak upravil skóre na 5:5. Už to vypadalo na remízu, ale druhá formace Remedica byla proti, potvrdila formu a v poslední minutě korunoval její střelecký potenciál v tomto utkání Tomáš Daniš, když skóroval důrazem v brankovišti. Utkání skončilo 5:6 ve prospěch Remedica, opět po nečekaném tuhém boji. Martin Zapletálek si kromě jedné minely připsal několik kvalitních zákroků, čímž výrazně přispěl k plnému bodovému zisku.