Musíme se poučit, nabádá Skácel

neděle 31.10.2010 | VG |

Tři body za dvě branky a asistenci nasbíral útočník Petr Skácel v utkání se střešovickým Tatranem. Ale ani to nestačilo ostravskému FBC k výhře. Remedicum doma prohrálo 7:8 v prodloužení.
Je to obrovská škoda. Ztratili jsme kontakt s čelem tabulky. Ale takový zápas, ve kterém vedeme ve třetí třetině 7:3, musíme vyhrát, i kdybychom si měli na hřišti polámat nohy,“ řekl Petr Skácel.
    Co se stalo, že jste přišli o tak luxusní náskok?
Pětačtyřicet minut jsme ten zápas měli pod kontrolou. Hráli jsme trpělivou vyčkávanou, věděli jsme, že se Střešovicemi se nemůžeme pustit do bezhlavého útočení. Ale pak jako bychom měli strach, že můžeme Tatran lehce porazit, když jsme vedli 7:3. Asi jsme se toho zalekli. Byli jsme najednou všude poslední, ztráceli jsme zbytečně míčky, vůbec jsme nevystřelili na bránu. Dostali jsme slepené góly na 7:4 a 7:5 a pak už to byla otázka času, kdy hosté vyrovnají. Jako bychom nebyli na hřišti.
    Jak je to možné?
Tatran má na soupisce několik reprezentantů, u nás jsou většinou mladí kluci, kteří takový zápas hráli poprvé. Mě mrzí, že jsme Tatran dlouho nepustili k tlaku a o to je horší, že jsme to nezvládli.
    Nezavzpomínal jste na dobu, kdy FBC prohrávalo se Střešovicemi pravidelně finálové série?
Vzpomněl jsem si na to. Očima jsem tlačil čas a když to bylo 7:6, nějakých šest minut jsme vydrželi. Ale hlavně – místo toho, abychom za 7:3 přidali další góly, uspokojili jsme se. Já a další dva pamětníci těch finálových zápasů jsme říkali, že Střešovice jsou schopny nasypat nám několik gólů za pět minut, ale mladí kluci si tím neprošli, nevěděli to. Pak padly slepené góly, a když jsme v prodloužení zkusili otevřít hru, štěstí se přiklonilo ke Střešovicím.
    Nemůže to tým srazit?
To ne, to si nemyslím. Dokázali jsme si, že můžeme hrát s kýmkoliv. Jen si musíme říct, jak se dostat z tlaku. Dvě třetiny jsme to zvládali bez problémů. Není možné čtyřicet minut přehrávat soupeře a pak vypustit, ztrácet balonky. Nesmíme se bát. Teď nás čekají Vítkovice, Boleslav a Chodov a my musíme hrát stejně jako se Střešovicemi v prvních dvou třetinách.