Když profesor vyučuje.

pondělí 1.11.2010 | R.M. |

Poslední říjnový den pořádali starší žáci ligové dvojkolo na domácí půdě CSM Fatpipe arény a nejenže se prostřídali u stolku časoměřičů a zapisovatelů, stihli hravě přehrát své soupeře. Následně fičeli domů na oběd a poté hned zase k dalšímu pořádání, tentokrát mužské florbalové Fortuna extraligy. Muži měřili síly s mistrem ze Střešovic a nevedli si vůbec špatně. Tatran byl totiž velice blízko první ligové porážce, ale nestalo se tak. V závěračné power play vyrovnal a v prodloužení uzmul i bod navíc. Škoda.

FBC Remedicum Ostrava  :  FBC Bohuslavice  12:0  (4:0, 6:0, 2:0)

Mimořádně teplá neděle v tenhle podzimní čas už dopředu avizovala, že to s našimi borci nikdo nebude mít jednoduché. Bohuslavičtí nováčci sice dřeli a dostali se k několika dobrým šancím, avšak nebylo jim z hůry přáno aby rozvlnili síťku Remedica. To chlapci z Ostravy se činili o poznání lépe a po dvou třetinách svítilo na světelné tabuli deset nula. V třetí třetině se trenér rozhodl promíchat jednotlivé posty a rázem se z útočníků stali obránci a z beků útočné hrozby. Právě v takovýchto zápasech se může něco vyzkoušet, protože za rozhodnutého stavu by se nemělo nic zkazit a děcka si zvyknou i na jinou zodpovědnost než na jakou jsou zvyklí.

FBC Remedicum Ostrava  :  Slavia Havířov  15:0  (11:0, 4:0 a ukončeno)

Střetnutí trvalo pouhopouhých čtrnáct minut a čtyřicet pět sekund. Následně byl zápas ukončen dle dodatku k pravidlům o patnáctibrankovém rozdílu. Slavia byla víc než neškodná. Už ve čtvrté minutě to bylo 7:0. Pak si vzali hoši chvilku oddechového času a ve hře v oslabení nazbírali nové síly k dalším brankovým hodům. Smrtonosná brankokanonáda byla dokončena a valilo se dom.

Ve vedení je nadále Kopřivnice, která jako jadiná ještě neokusila hořkost porážky a to měla o víkendu docela zvučné soupeře. Právě s neporaženou Kopřivnicí se utkáme v dalším dvojkole, ale ještě předtím na státní svátek 17.11. sehrajeme několik přátelských utkání, abychom byli lépe připraveni.

Jo a taktéž je znám termín Švýcarského florbalového turnaje. Tak šetřete a pod stromeček si toho moc nepřejte, poněvadž se pojede sedmého ledna 2011. Turnaj je 8. a 9. 1. 2011.