Skoro dokonalé druhé ligové kolo v Jánských Lázních

pondělí 8.11.2010 | L.G. |

Druhé ligové kolo se odehrálo netradičně mimo víkend a to v týdnu od středy do pátku. Na druhý turnaj jsme jeli z pozice vedoucího týmu. Museli jsme se tentokrát obejít bez svého kapitána. Naopak jel s námi tentokrát trenér a věřím, že s naším celkovým bodovým ziskem i předvedenou hrou byl spokojený.

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti SKV Praha ComAp Team. Od začátku zápasu jsme vyrukovali na soupeře s vervou a začali soupeře napadat už na jejích polovině. Tento nátlakový herní styl začal brzy přinášet své ovoce, když jsme během první třetiny nasázeli soupeři tři branky. Druhá i třetí třetina byla z naší strany taky povedená. V každé třetině jsme dokázali skórovat vždy jednou. Soupeř hrál taky dobře a vytvořil si místy tlak, ale obrana fungovala dobře a tak jsme nedali šanci pražskému týmu korigovat výsledek. Po slušně odehraném zápase jsme bez větších problému vyhráli 5:0.

Hráči BASSETU Most byl náš druhý soupeř. Tento tým nás v prvním kole nejvíce potrápil a hned od začátku utkání bylo jasné, že i tento zápas nebude vůbec jednoduchý. Zápas začal dost otevřeně a hra se přelévala tam a zpět. Měli jsme více vyložených šancí, které jsme bohužel nedokázali využít a tak pro dobrém výkonu obou brankářů zůstal stav 0:0. Druhá třetina začala naším velkým náporem, kterým vyústil v naše dva rychlé góly. Tento výsledek nás uklidnil. Začali jsme hrát více v klidu a uvolněně. Do konce třetiny jsme přidali třetí zásah. Hned na začátku třetí třetiny jsme po zbytečné chybě dostali první gól na turnaji. Později se ukázalo, že to byl první a poslední míček co musel náš gólman lovit z branky. Hra dále plynula pod naší taktovkou. Do konce zápasu jsme přidali další dvě branky a zaslouženě vyhráli 5:1.

Domácí KAMAT TEAM Jánské Lázně nás přivítal ve třetím našem zápase. Po výprasku v prvním kole určitě nechtěli hráči KAMATU tento výsledek opakovat. Začátek zápasu tomu, ale nenasvědčoval. Už ve 25 sekundě zápasu si Honza Šíp vzal míček za naší bránou, projel celé hřiště a ze tří jánských hráčů si udělal statisty a neomylně zavěsil do horního rohu. Tento moment byl z naší strany na dlouho poslední zářný okamžik. Jánský tým začal hrát odvážně. Dobře kombinoval a hrál s námi zcela vyrovnanou partii. Několikrát se při velkých šancích vyznamenal náš brankář. Nejednou při něm stálo i štěstí. Hra nabízela spoustu akce a šancí, ale žádný s týmu nedokázal své šance proměnit. Zápas se definitivně zlomil až ve třetí třetině když jsme dokázali během necelých tří minut třikrát skórovat. I přes to, že zápas byl vlastně rozhodnutý, tak se domácí nevzdávali a hráli pořád naplno a tím tento zápas byl pro nás nejtěžší z celého tohoto turnaje. Náš soupeř si zaslouží uznání za svou předvedenou hru. Konečný výsledek 4:0 pro náš tým.

Poslední náš soupeř byl tým SKH METEOR Plzeň. Tento tým přijel bez svých dvou největších opor a bylo to v průběhu celého turnaje velmi znát. Už před zápasem bylo jasné, že tento zápas je pro nás povinnost vyhrát. Tak jsme k tomuto zápasu i přistoupili. Tento zápas se mi těžko hodnotí. Plzeňské střely i když dost nebezpečné se zastavily na čísle dva za celý zápas. Celý zápas připomínal hru kočky s myší. Našemu soupeři jsme sázeli jeden gól za druhý až to začalo zavánět mohutným výpraskem. Přesné statistiky neznám, ale výsledek 21:0 pro náš tým určitě aspiruje na nejvyšší výhru v historii vozíčkářské florbalové ligy. Za zmínku určitě stojí deset vstřelených gólu našeho útočníka Tomáše Ležoně. Všichni naši útočníci si v tomto zápase připsali spoustu bodů do tabulky kanadského bodování, které se promítlo do prozatímního pořadí. Naší útočníci se seřadili na prvních třech místech se značným bodovým odstupem od dalších hráčů a to v pořadí Zbyněk Sýkora, Tomáš Ležoň, Miroslav Večeřa. Do první šestky se dostal i Honza Šíp, který tímto vede kanadské bodování obránců.

V tomto druhém kole jsme dominovali snad ještě víc než v tom prvním. Nebýt jednoho inkasovaného gólu, mohli jsme celý turnaj odehrát s čistým štítem. Další kolo nás čeká v Plzni a jedeme tam v roli zatím neporaženého týmu. Celý tým určitě bude usilovat aby to tak zůstalo i po tomto třetím kole. Celý tým odvedl skvělý výkon na který musíme navázat i v dalších ligových bojích.