I v nafukovacích halách opět vítězně!

čtvrtek 11.11.2010 | TL |

Muži „B“ se svým ledoborcem opět získali cenné skalpy protivníků. První bitva se konala v neděli 24.10.2010 v Paskově proti domácí flotile. Druhý souboj s ponorkou Bohumín byl předčasně ukončen pro zamrzlé a kluzké moře. Kvůli válečným regulím se boj odehrál o týden později.

FBC Remedicum Ostrava „B“ : Paskov Surians „B“   4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Branky Remedicum Ostrava: 07:55 Skura (Daniš), 17:24 Prokop (Daniš), 19:04 Skura (Malík), 44:36 Malík (Daniš)

Začátek utkání s papírově slabším soupeřem Ostravanům vůbec nevyšlo. Každá lajna si při svém prvním střídání připsala na konto obdrženou branku po nádherných kombinacích soupeře a to na jeden dotek do prázdné branky. Stav 0:2 trval do osmé minuty, kdy se prosadil pohotovou dorážkou v brankovišti Jan Skura a snížil na 1:2. Místo vzpruhy Ostravy však zaúřadoval opět Paskov a v jedenácté minutě první třetiny zvýšil na 1:3. Ve druhé třetině se výkon Remedica zlepšil a začaly přicházet i šance. Nenápadnou střelou od modré čáry se prosadil ve třetí minutě statný obránce Martin Prokop, když propálil vše, co mu stálo v cestě. Stav 2:3 trval jen chvíli, neboť o dvě minuty později se opět zkušeně zorientoval v brankovišti Jan Skura a dorážkou vyrovnal stav na 3:3. Další branky ve druhé části nepadly, byť šancí skórovat bylo jako máku. Zejména Tomáš Lokša spálil několik slibných brankových příležitostí. I kapitán Martin Krupa odmítl skórovat, když se ocitl sám mezi kruhy a pálil vysoko nad branku soupeře. Rozhodnout musela třetí třetina. V té si první formace Ostravanů vytvořila moře šancí, ale nikdo se opět neprosadil. Tomáši Lokšovi zjevně zvlhl střelecký prach, neboť nedokázal proměnit několik slibných šancí. Spásu přinesl až Zdeněk Malík v hodině dvanácté, když necelých třicet vteřin před koncem zápasu protlačil Danišovu vzdušnou přihrávku do klece a Paskovu při pohledu na skóre 4:3 už zbyly jen oči pro pláč. Zbylé vteřiny si Ostrava pohlídala.

1. SC Bohumín : FBC Remedicum Ostrava „B“ 4:6 (1:1, 1:3, 2:2)

Branky Remedicum Ostrava: 09:33 Daniš (Kubiš), 17:11 Daniš (Kubiš), 18:41 Daniš (Janák), 21:04 Daniš (Kubiš), 41:53 Skura (Ondruch), 43:36 Daniš (Kubiš)

První utkání v Paskově bylo v polovině duelu ukončeno pro nezpůsobilý povrch, kdy plocha klouzala jako na ledě. Tento nepříznivý technický stav hřiště zjevně více vyhovoval Ostravě, neboť v době ukončení vedla už 2:6.

Náhradní utkání se odehrálo ve čtvrtek 4. 11. 2010 na půdě Remedica, kde už se definitivně rozhodlo o bodech. První třetina moc branek nepřinesla, každá strana si připsala po jednom gólu. Bohumín otevřel skóre doraženou střelou a za Ostravany se trefil z mezikruží Tomáš Daniš. Stav 1:1 trval pouze do třetí minuty druhé části, kdy Ostrava hrála přesilovou hru. V té se po Kubišově přesné přihrávce opět nemýlil ze středu Daniš. (1:2) Když o dvě minuty později dorazil tentýž hráč střelu obránce Janáka, začaly na hrací plochu padat čepice za jeho dosažený hattrick. Skóre 1:3 vydrželo jen do začínající sedmé minuty, protože Tomáš Daniš měl opravdu formu a využil spolupráce s veteránem Kubišem, který mu poslal křižný pas z poloviny hřiště do brankoviště, kde Daniš zametl míček do prázdné branky a posunul skóre na 1:4. Bohumínu se ale podařilo v závěru třetiny snížit na 2:4. Začátek třetí části patřil opět Bohumínu, když na rozdíl jediné branky snížil doklepnutím odraženého míčku. Stav 3:4 předurčoval drama. Naštěstí se z ojedinělé slušné akce první lajny prosadil Jan Skura, když si vyměnil míček s Daliborem Ondruchem a zvýšil z brankoviště do prázdné branky na 3:5. První lajna kromě tohoto gólu nepředvedla vůbec nic a tento zápas si doslova vytrpěla. Ještě že to za otěže vzali ti zkušení z druhé brázdy. Ale ani ti nebyli bezchybní a dvě minuty před koncem obdrželi branku na 4:5. Rozuzlení zápasu přinesla až následná přesilová hra Remedica, kdy už počtvrté v tomto zápase zafungovala spolupráce Kubiš – Daniš. Druhý jmenovaný se rutinně trefil z mezikruží, připsal si pátou branku v tomto utkání a stanovil konečný stav na 4:6. Dvojice Kubiš – Daniš velmi výrazně přispěla k výhře Ostravy. Otto Kubiš zrežíroval čtyři branky, Tomáš Daniš podal heroický výkon a pět jich vsítil. Nejeden divák musel smeknut čepici za Danišův famózní výkon.