Další body jsou doma

neděle 14.11.2010 | VG |

Tři těžké zápasy mají za sebou florbalisté FBC Remedicum Ostrava. Nejprve poměřili síly s mistrovskými Střešovicemi, se kterými prohráli smolně v prodloužení. Pak v městském derby udolali vicemistrovské Vítkovice a na závěr se utkali s Chodovem. Ten porazili jednoznačně 8:4.
Je to paráda. Ani tomu nemůžu uvěřit,“ radoval se kouč Martin Smeták. „Tyhle tři zápasy jsme zvládli se vztyčenou hlavou. Tolik získaných bodů je super.“
V duelu 10. kola extraligy znovu podali florbalisté celku FBC Remedicum výborný výkon. „Pomohl nám gól, který jsme dali na začátku zápasu,“ připustil kouč Smeták.
Jenže pak se vrátil starý a obvyklý neduh. „Kluci vedli, tak utkání jakoby najednou podcenili a čekali, že se vyhraje samo,“ poznamenal trenér Smeták.
Ovšem výpadek netrval dlouho a už druhá třetina patřila naplno domácím. Chodov v ní inkasoval pětkrát, přičemž hosté branku nevstřelili. „Kluci zase začali makat tak, jak jsme si řekli,“ chválil kouč. „Hráči potvrdili formu, která začal jít nahoru od Střešovic. Kluci si věří, na jejich hře je to vidět. Je důležité, aby jim to vydrželo co nejdéle.
Výhra posunula FBC Remedicum Ostrava už na druhé místo v tabulce. Tým získal v deseti kolech 22 bodů a na vedoucí Střešovice má sedmibodovou ztrátu. Třetí Mladá Boleslav má o bod méně než FBC Remedicum.
Další zápas čeká ostravské florbalisty už ve středu, kdy v 11. kole soutěže přivítají od 17 hodin poslední Pardubice.

FBC Remedicum Ostrava - TJ JM Chodov 8 : 4 (2 : 2)(5 : 0)(1 : 2)