Po prohrané třetině přišla smršť

středa 17.11.2010 | VG |

Jako by hráči FBC Remedicum byli specialisté na druhé třetiny. V minulém kole extraligy hráli s Chodovem po první části 2:2 a v následující dvacetiminutovce mu nastříleli pět branek. Ve středečním duelu se situace opakovala. Výhře 7:3 předcházela špatná první třetina.
S Pardubicemi hráči FBC Remedicum dokonce po dvaceti minutách prohrávali 0:1. „Přitom jsem na to kluky upozorňoval. Ale zase to dopadlo tak, že jsme první třetinu prohráli. Tempo nebylo takové, jaké mělo být,“ uvedl kouč FBC Remedicum Martin Smeták.
Proto do druhé části zvolil ostravský trenér jinou taktiku. „Šli jsme více do nich a za stavu 2:1 jsme stáhli hru na dvě pětky. Přišly góly a to soupeře zlomilo,“ popisoval Smeták.
Možná se odrazilo i to, že kluci jsou po porci zápasů i trochu unavení. Ale nakonec bereme tři body, celkem jich máme 25, což je každopádně příjemné,“ uzavřel kouč FBC Remedicum.

FBC Remedicum Ostrava - Sokol Pardubice 7 : 3 (0 : 1)(5 : 0)(2 : 2)
Branky a nahrávky: 21.Žák (Skácel), 26.Šmíd