Žák: Body jsme ztratili vlastními chybami

neděle 21.11.2010 | VG |

Poslední zápas před reprezentační pauzou Zdeňku Žákovi vyšel. Útočník FBC Remedicum Ostrava dal v Mladé Boleslavi dva góly, na další přihrál. Ale ani jeho tři kanadské body týmu k výhře nepomohly. Tým FBC Remedicum prohrál se Středočechy 5:7.
Asi nám chybělo sebevědomí,“ litoval Zdeněk Žák.
    V Mladé Boleslavi sis připsal tři kanadské body. Radost z nich sis ale po zápase neužil, že?
To je fakt, radost nebyla vůbec žádná. Vždyť jsme po dvou třetinách vedli o dva góly,  jenže pak jsme chybami v obraně zápas ztratili. Boleslav vytáhla hru a my jako bychom se zalekli vítězství.
    Co bylo hlavní příčinou vaší porážky?
Jak říkám, zalekli jsme se výhry. Nebyli jsme dostatečně sebevědomí při soupeřově napadání. Když nás začne soupeř napadat, máme ve hře nedostatky, a to se bohužel projevilo.
    Nebylo to třeba tím, že vám došly síly?
To ne, máme tréninky postavené na fyzické náročnosti. Třetí třetiny míváme silnější. Nezvládli jsme to psychicky.
    Teď si zahrajete extraligu znovu až před Vánocemi. Jak využiješ pauzu? Budeš sledovat mistrovství světa?
Šampionát budu samozřejmě sledovat, velice se o to zajímám.
    A vypravíš se i do dějiště – finských Helsinek, nebo ti to program nedovolí?