Ženy: pohárový postup přes Brno

pátek 21.10.2011 | VG |

Utkání 4. kola Poháru České pojištovny mají ženy FBC ČPP Remedicum Ostrava zdárně za sebou. V sobotu vyhrály na hřišti Bulldogs Brno 7:4.
Ale po první třetině jsem rozhodně nemohl být spokojený," řekl kouč Martin Řezník, jenž jindy vede ostravské juniorky. „Holky chtěly hodně útočit, rychle rozhodnout, ale udělaly dvě chyby, které Brno potrestalo," připomněl Řezník, že ostravské družstvo po úvodní části prohrávalo 0:2.
Proto ve druhé třetině stáhl hru na dvě formace, které se dokázaly proti statické obraně domácích prosadit. „Byli jsme v pohybu, trochu jsme tu jejich obranu rozebrali," pochvaloval si Řezník.
Jenže na začátku třetí části ostravské florbalistky znovu pustily hráčky Brna dvakrát do brejku byl z toho vyrovnaný stav 4:4. „Pak jsem během střídání pohovořil s holkami, že takhle to nejde. Zdůraznil jsem jim, že musí vycházet ze zajištěné obrany, že minimálně jedna se nebude vytahovat," popisoval Martin Řezník.
A trenérovy rady zabraly. „Do konce druhé třetiny to byl vyrovnaný florbal, ale pak jsme zkvalitnili hru dozadu a přišly i góly," podotkl Řezník.
Pohárový zápas byl příležitostí pro mladé hráčky, které jsou v hledáčku trenéra družstva žen Dušana Dudeška. „V konkurenci starších hráček se neztratily," řekl Martin Řezník.

Osmifinále poháru české pojišťovny
Bulldogs Brno - FBC Ostrava 4 : 7 (2 : 0)(0 : 3)(2 : 4)
Branky a nahrávky:
branky (asistence): 13.Růžičková (Kmeťová), 16.Koláčková, 44.Koláčková (Úšelová), 45.Némethová (Dufková) - 26.Paloncyová (Lustigová), 35.Halfarová (Paloncyová), 38.Šupáková (Halfarová), 41.Horáková (Klčová), 53.Lustigová (Halfarová), 55.Šmídová (Paloncyová), 60.R.Metzová. Rozhodčí: Veselý, Kyjovský. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 10.