Vítěze derby už známe

neděle 23.10.2011 | mac/boris |

Starší žáci A v sobotu hájili svoji neporazitelnost na "domácí půdě" SCM Fatpipe arény. Poprvé v nových dresech jsme nastoupili proti Paskovu a pak přišlo "jiskření" v derby - FBC vs Vítkovice.

FBC ČPP Remedicum Ostrava – Saurians Paskov   7:0

První zápas byl veden zcela v naší režii. Paskov se objevoval před naší brankou velmi málo a útočné snahy většinou končily střelou mimo branku. My jsme vycházeli ze zajištěné obrany a pomalu jsme navyšovali skóre, které se zastavilo na stavu 7:0.

1. SC WOOW Vítkovice A - FBC ČPP Remedicum Ostrava 3:4

Ve druhém zápase dnešního dne se proti nám postavil městský soupeř z Vítkovic, na jehož lavičce seděl nejeden náš odchovanec. V první třetině jsme měli více ze hry my, soupeř sporadicky napadal a tak většinu času jsme trávili na jeho polovině, v bezpečné vzdálenosti od naší branky. Při jedné takové akci dostal Honza Křiva přihrávku na střed hřiště dva metry od půlící čáry a jelikož se žádný ze soupeřů k němu neblížil, tak zastavil míček, zamířil a nechytatelnou střelou otevřel skóre. Naše radost však netrvala dlouho, protože při ojedinělém průniku soupeře na naší polovinu, vystřelil od mantinelu skoro z půlky Vít Gattnar, a jelikož náš gólman tyto střely rád nemá, tak jen smutně lovil míček ze sítě. Hra pokračovala opět obléháním soupeřovy tvrze a při jedné vyražené střele se dostal k míčku Denis Zimmer a bekhendovou střelou po zemi nás poslal do vedení. Do přestávky ještě Rosťá mohl náskok navýšit, ale soupeře zachránila tyč.

Ve druhé třetině začali vítkovičtí více napadat naši rozehrávku, hra se srovnala, ale přesto jsme vícekrát ohrozili soupeřova brankáře my, bohužel bez gólového efektu. Paradoxně tak v této třetině byl gólu blíže soupeř, kdy průnik po křídle zlikvidoval Gurky za pomocí ochranné masky. Ve třetím dějství se nám nepodařilo uhlídat nejnebezpečnějšího hráče soupeře, kapitána týmu Kostolányho a ten krátce po začátku vyrovnal. Vítkovický forčekink nabral na síle a naší odpovědí poté, co náš trenér promíchal útočné formace, byla po sérii přihrávek v útočném pásmu střela Adama Pudicha z otočky, která nás opět poslala do vedení. O chvíli později ještě pálil Honza Křiva z první, ale jeho střela zase skončila na tyči. V šesté minutě jsme udělali hrubku v naši rozehrávce a  Kostolány zblízka s přehledem vyrovnal. Do konce zápasu zbývaly tři a půl minuty, když Igor Macháček dostal křížnou přihrávku z obrany na pravé křídlo, natlačil se přes o dvě hlavy vyššího obránce před brankáře, naznačil bekhendovou kličku a z nemožného úhlu našel skulinu mezi tyčí a brankářem a od protilehlé tyčky se míček odrazil do sítě. Drama vyvrcholilo v posledních dvou minutách, kdy sudí v útočné třetině nepochopitelně odpískali při standardním souboji u mantinelu faul, za který dostal Adam dvě minuty. Vítkovičtí si vybrali time-out a zavřeli naší čtveřici v obranném pásmu. Ve čtyřech jsme bránili srdnatě, ale i tak musel gólman řešit dvě nepříjemné střely. V čase 11:38 při skrumáži u naší branky se zničehonic rozezněla píšťalka sudího znovu a dvě minuty dostal i David Hudec. Soupeř odvolal  brankáře a tak proti našim třem bílým rekům se postavilo šest hráčů v dresech černých. Jako další výhodu měli ještě trestný úder pět metrů od naší brány. Nedalo se nic dělat, Igor s Honzou se postavili do zdi a Rosťa si mohl vybrat, kterého ze tří hráčů u branky bude hlídat. Soupeř rozehrál, ale úmysl tří hráčů u míčku jsme vystihli, střelu zblokovali, jakož i následnou dorážku. To už se dostal míček do rohu, kde ho jako první doběhl Honza Křiva, několika kličkami získal cenné sekundy a pak ho odpálil na soupeřovu půlku. Dobojováno.