Znojmo plné remíz.

neděle 13.11.2011 | R.M. |

Na svůj nejvzdálenější výjezd se v sobotu 12. 11. vydali dorostenci FBC ČPP Remedicum Ostrava. Ve městě Znojmě se totiž odehrálo další dvojkolo první ligy dorostu divize IV a my měli za soupeře domácí Znojmo a brněnské Bulldogs. Zvlášť na Brno jsme se moc těšili, protože se mezi sebou potkali neporažené celky a po skončení zápasu zůstaly dál oba týmy neporaženy.

FBC ČPP Remedicum Ostrava  -  DDM TJ Znojmo  7:1

Podle výsledku by se mohlo zdát, že to byla procházka růžovým sadem. Bylo to tak, ale jen v první třetině. Tu dorostenci vyhráli 5:0 a pak usnuli na vavřínech. Znojemští pochopili, že když budou jen tak stát na hřišti  dvanáctka je asi nemine. Začali víc běhat a odměnou jim byla vyhraná druhá třetina a bojovný výkon našeho soupeře pokračoval i v třetině třetí. Ovšem v té skórovali už jen hráči týmu Remedica.

FBC ČPP Remedicum Ostrava  -  Bulldogs Brno  4:4

Špičkový florbal předvedli jak hráči Brna, tak i borci z Ostravy. Zápasu nechybělo drama až do poslední sekundy. Jak rychle jsme se v první třetině dostali do vedení 3:0 díky brněnské nedisciplinovanosti, tak ještě rychleji jsme v té druhé o něj přišli vlastní nedůsledností, když dvě branky obdržela třetí formace a jeden gól jsme dostali v oslabení.  Do pěti minut bylo vyrovnáno a začínalo se odznova. Ale možná se o to postaral i trenér brněnských "psů" jenž o přestávce mezi první a druhou třetinou navštívil rozhodcovskou dvojci a něco jim tam vehementně vysvětloval. Pravděpodobně se mu narodily štěňata a chtěl se s nimi pochlubit. Nicméně zápas pokračoval dál a do vedení mohl ve druhé části jít pouze jeden tým. Mohli jimi být jen hráči Brna. Těm se totiž druhá petnáctiminutovka vydařila docela famózně a my ohrozili gólmana buldoků snad pouze dvakrát. To v třetí části už zase měli otěže v rukou opět naši hráči, ale museli s nimi docela rychle mrskat, když soupeř chodil do rychlých brejků. Jeden z nich dokázal proměnit a do konce utkání zbývalo slabých pět minut. Přece tady neprohrajem znělo z lavičky hráčů a z tribuny se začalo hromově ozývat skandování "pepino dotoho". Zodpovědnost na sebe vzal Robin Banas a vyrovnal. Komentář k zápasu je trošku strohý. Na hřišti se toho dělo daleko víc, ale kdo by to četl, když by to bylo na dvě dvoustránky.

Další výsledky sobotního kola: Vítkovice - Brno 2:2, Znojmo - Vítkovice 5:5. V neděli se hrálo: Horní Suchá - Kopřivnice 8:7, MVIL - Torpédo 3:6, Zlín - Horní Suchá 3:6, Kopřivnice - MVIL 7:3, Torpédo - Zlín 3:10.