Druhé kolo v Nové Pace

úterý 15.11.2011 | L.G. |

Po letní přestávce vyplněné úspěšným vystoupením na Prague Wheel Open, kde jsme se umístili na prvním místě nás čekalo naše první ligové kolo v Nové Pace.

Do Nové Paky odjel skoro kompletní tým a všichni se už moc těšili na nový ligový ročník.

V prvním zápase nás čekal pořádající tým z Jánských Lázní. I bez své největší opory to byl jako vždy pro nás nepříjemný soupeř. Na náš první gól v nové sezoně jsme čekali jen 46 sekund kdy se prosadil Z. Sýkora. Hra se odvíjela pro nás dobře. Celý zápas jsme kontrolovali hru a navyšovali náš náskok. V poslední minutě zápasu jsme po závaru před naší bránou nechali dorážet hráče KAMATU, kteří tak vsítili čestný úspěch. Z naší strany povedený výkon, který podtrhuje naše vítězství 7:1.

Ve druhém zápase byl náš soupeř dobře bránící tým Mostu. První třetinu jsme zasypali soupeře množstvím střel, bohužel se nám nepodařilo se gólově prosadit. Hra byla vyrovnaná, ale s přibývajícím časem jsme se kombinační hrou začali prosazovat. Po dvou brankách ve druhé třetině, jsme hned na začátku třetí třetiny vsítili pojišťovací gól. Zbytek zápasu se vedl v poklidném tempu. Kluci předvedli dobrý výkon v obraně a tak mohl náš brankář slavit první čisté konto v této sezoně. Konečný výsledek 3:0

Ve třetím zápase nás čekal nováček ligy a to tým Nie Widze Przeszkod. Tým pochází z Polska a tím pádem se stala naše liga už mezinárodní. Polský tým ještě nedosahuje kvalit českých týmu, ale určitě postupem času dokáže konkurovat i těm nejlepším. V tomto zápase si naše brankařská stálice L. Grüner po dvou letech vyzkoušel jaké to je hrát v poli. Jelikož nehrozilo velké nebezpečí ze strany soupeře. V zápase si připsal dvě branky a jednu přihrávku. Celý zápas se hrálo před Polskou bránou a tak si naši hráči s chutí zastříleli. Konečný výsledek 11:0 pro náš tým.

Poslední zápas nás čekal tým Prahy. Tento zápas vyvolal obrovské emoce a na palubovce to místy až nepřiměřeně jiskřilo. Z toho taky pramení stav vyloučených 5 ku 2 v náš neprospěch. V naší lize dost neobvyklý úkaz. Zápas jsme nezačali vůbec dobře a hráči SKV si svou dobrou hrou vybudovali náskok 3:1 po první třetině. O přestávce jsme si řekli, že nesmíme přistoupit na hru pražského týmu, ale naopak vnutit jim náš styl, který je pro většinu týmů nepříjemný. To se nám povedlo a obrázek hry se změnil. Na obou stranách bylo spoustu povedených akcí a střel, ale branky jsme stříleli jen my a otočili stav utkání na 4:3. V poslední třetině zápas gradoval. Náš brankář se vyznamenal při trestném střílení, které zneškodnil. Bohužel v pokračujícím oslabení hráči SKV srovnali stav na 4:4. To nás zdravě naštvalo a chtěli jsme rozhodnou ještě v normální hrací době. Kluci vyždímali ze sebe poslední zbytky sil a to nám přineslo úspěch v podání dvou krásných gólu. Zbytek zápasu jsme si už pohlídali a po velkolepé bitvě plné zvratů, kdy oba týmy předváděli krásný florbal jsme vyhráli 6:4.

Po prvním kole máme plný počet bodů a dobře jsme vykročili za prvním cílem, který je účast v play-off. Hra byla ucházející a tým v posledním utkání dokázal, že mám i bojovné srdce. Celému týmu patří dík za účast a odvedený výkon.