Rekord v rámci ČFFV

pondělí 21.11.2011 | L.G. |

3. ligové kolo v Brně

Ve dnech 19 – 20 listopadu proběhlo další ligové kolo. Premiérově se odehrálo v Brně na hale Kampus a poprvé zasáhli do ligových bojů i hráči Bulldogs Brno. Na tomto turnaji jsme měli odehrát dva zápasy v sobotu a jeden v neděli. Po dohodě s plzeňských týmem jsme naše nedělní utkání odehráli už v sobotu, abychom nemuseli jet v neděli zpět do Brna na jeden zápas.

Na úvod nás čekal tým Basset Most. Hned začátek zápasu ukázal, že toto utkání nebude vůbec lehké. Hrálo se v plném tempu a velkým nasazením. Začátek zápasu jsme zvládli lépe a ujali se vedení po vydařené střele M. Smetáka. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, žádný s týmů si nevytvořil trvalý tlak. Hráči mostu po skrumáži dokázali do konce třetiny vyrovnat. Ve druhé třetině jsme měli mírně navrch a to se projevilo i na výsledku, kdy jsme dokázali využít naších šancí a dvěma góly strhli vedení zpět na naší stranu. V polovině třetí třetiny soupeř korigoval a dal se čekat z jeho strany velký tlak. Ten nakonec přišel, ale jako tým jsme bránili dobře a vyráželi do rychlých protiútoku. Nakonec až pár sekund před koncem jsme dali čtvrtou branku. Zápas byl určitě vyrovnaný, kdy oba týmy předvedli pěkný florbal. Nás může těšit výhra 4:2.

Hráči Tatranu byli naším druhým soupeřem. V této sezoně to byl náš první zápas proti tomuto týmu. Začátek utkání nám nevyšel ideálně a už po první minutě jsme prohrávali 1:0. Tento gól nás probral z letargie a konečně jsme začali hrát svou hru. Soupeře jsme zatlačili a čtyřikrát se radovali ze vstřelených branek. Po první třetině, kterou jsme vyhráli 4:1 se zdálo, že zápas je rozhodnutý. Když jsme ve druhé třetině a pak v půli třetí přidali tři branky, bylo o osudu utkání jasno. Díky uspokojení a našemu vedení jsme polevili v koncentraci a zbytečně jsme nechali soupeře ke konci zápasu korigovat výsledek na 7:3.

Poslední zápas nás čekal tým SKH Meteor Plzeň. Tým, který se dlouhodobě potýká z nedostatkem hráčů. Zápasy jaké tento nám bohužel nic nedávají, jelikož o výsledku je rozhodnuto už před utkáním. K tomuto zápasu mohu jen napsat, že drtivá převaha našeho týmu vyústila v nový rekord ČFFV a to poměrem 23:0 pro náš tým.

Po našem druhém kole jsme v celkové tabulce na prvním místě s plným počtem bodů. Díky tomuto turnaji jsme si už s předstihem zajistili postup do play-off. Z našeho pohledu vydařený turnaj, který jsme zvládli myslím bez větších těžkostí. Naším dalším cílem, je umístit se po základní části na prvních dvou místech, abychom si zajistili přímý postup do semifinále a nemuseli hrát předkolo tz. čtvrtfinále.

Tento turnaj byl posledním v tomto kalendářním roce. Do dalších ligových bojů se pustíme až v březnu příštího roku a to domácím turnajem, který se jako vždy odehraje ve sportovní hale Sareza ve dnech 24-25. 3. 2012. určitě jsme všichni srdečně vítáni. Za Vaší podporu budeme vděční. Teď budeme pilně trénovat, abychom pokračovali ve stejných výkonech jako doposud.