Muži: Zasloužená výhra nad Libercem

neděle 27.11.2011 | VG |

Stejně jako muži FBC ČPP Remedicum Ostrava vstoupili do první poloviny základní části extraligy, tak načali i druhý díl. Ve 12. kole nejvyšší domácí soutěže přehráli jasně FBC Liberec 7:3.
Utkání nabralo jednoznačný směr brzy. S úderem 18. minuty vedli domácí 2:0, účet první třetiny uzavřel na 3:0 pouhých pět vteřin před jejím vypršením Jakub Robenek. A na 4:1 zvyšoval Petr Skácel už po 23 vteřinách druhé části. O výsledku bylo rozhodnuto.
Byl to náš jednoznačně nejhorší výkon v sezoně,“ zlobil se liberecký trenér Zdeněk Skružný. Zato domácí lodivod mohl být spokojený. „Byli jsme jasným pánem na hřišti,“ řekl trenré FBC ČPP Remedicum Ostrava Miroslav Kozel. „Měli jsme balonek pod kontrolou a až na dva slepené góly, které jsme dostali ve třetí části, jsme soupeři nedali šanci.
I domácí trenér však uznal, že soupeř tentokrát nepatřil k nejsilnějším. „Liberec byl odevzdaný, nehrál nic. Hráči soupeře trošku napadali v první třetině, ale pak se stáhli, produkovali takový betonek,“ popisoval Miroslav Kozel. Více prostoru na hřišti tak dostala domácí třetí pětka a trenér byl s jejím výkonem velmi spokojen. „Kluky vyzdvihuju za to, jak zahráli,“ chválil trenér celou třetí formaci.

FBC ČPP Remedicum Ostrava - FBC Liberec 7 : 3 (3 : 1)(3 : 0)(1 : 2)
Branky a nahrávky:
11.J.Daniš (Krzyžanek), 18.Žydel (Mayer), 20.Robenek (Dziurdzik), 21.Skácel (J.Daniš), 27.Krzyžanek (Skácel), 39.Vojtíšek, 48.Komínek (Posselt) - 10.Blažek (Ferdan), 44.Blažek (Böhm), 46.Mandelbaum (Blažek). Rozhodčí: J.Kadlec, M.Kadlec. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 125.