Junioři doma urvali 4 body

neděle 11.11.2012 | VG |

Patnáct branek nastříleli juniorští florbalisté FBC ČPP Remedicum Ostrava ve dvou víkendových zápasech nejvyšší domácí soutěže, ale ani to jim nestačilo na zisk 6 bodů. Nejprve totiž rozstříleli pražský Chodov 13:6, poté však podlehli Tatranu Střešovice 2:3 na nájezdy.
V sobotu družstvo nastoupilo dobře, kluci byli lepší, jenže pořád to nebylo na 100 procent,“ řekl kouč ostravských juniorů Petr Koutný. Proto svým svěřencům domluvil. „Zabralo to, vedli jsme až 9:3. Ale tohle jako by kluky ukonejšilo, nechali si vstřelit dvě branky.
Ale k žádnému ztvratu nedošlo, domácí si vysoké vítězství bezpečně pohlídali. „Rozhodla naše lepší fyzická připravenost,“ zdůraznil Petr Koutný.
Druhý zápas juniorů FBC ČPP Remedicum Ostrava se střešovickým Tatranem byl úplně jiný. „Soupeř hrál na hranici tvrdosti, někdy až za ní, což jim dovolili rozhodčí,“ zlobil se trenér Tomáš Svačinka. „Nám tahleta hra vůbec nesedla.
Junioři FBC ČPP Remedicum Ostrava od první třetiny vedli 2:1, těsný náskok ale nenavýšili, naopak o něm těsně před koncem třetí třetiny přišli. „Byli jsme neproduktivní a zápas jsme si prohráli vlastní chybou před naší brankou tři minuty před koncem,“ uznal trenér Svačinka. V prodloužení branka nepadla, o vítězi tak rozhodly nájezdy, při nichž hosté proměnili všechny tři, kdežto domácí pouze dva.

FBC ČPP Remedicum Ostrava - TJ JM Chodov 13 : 6 (2 : 1)(4 : 1)(7 : 4)
Branky a nahrávky:
7.Trulík (Svačinka), 20.Křiva (Kašovský), 31.Trulík (Řezáč), 34.Eichner (Lipový), 37.Eichner, 40.Ožana (Trulík), 41.Trulík (Ožana), 44.Kučera (Lipový), 45.Lukšík (Řezáč), 48.Eichner, 50.Křiva (Eichner), 53.Vítovec, 59.Křiva - 18.Prášek (Novotný), 23.Havránek (Brejcha), 46.Brejcha, 50.Šilha, 51.Brejcha, 52.Prášek (Budíček). Rozhodčí: Kačer, Vybíhal. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0, Oslabení: 0:0. Diváků: 59.

FBC ČPP Remedicum Ostrava - Tatran Střešovice 2 : 3 na trestná střílení (2 : 1)(0 : 0)(0 : 1) - (0 : 0)(2 : 3)
3.Vítovec (Trulík), 18.Kolajta (Trulík) - 7.Slavík (Švejkovský), 56.Wild (Nováček), rozhodující nájezd Vašíček. Rozhodčí: Both, Vašíček. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 43.