Skácel: Snad se přesilovky otočí

neděle 14.10.2012 | VG |

Zapracovat na využívání gólových příležitostí. To je podle útočníka FBC ČPP Remedicum Petra Skácela důležité kvůli tomu, aby tým neztrácel body ve vyrovnaných zápasech, jako tomu bylo v neděli, kdy prohrál v Mladé Boleslavi 5:7.
Padesát minut jsme hráli vyrovnaný zápas,“ povídal Petr Skácel.
    Čím to, že jste nakonec prohráli?
Vedli jsme už 5:2, ale dostali jsme dva smolné góly po tečovaných střelách od půlky. Na konci druhé třetiny jsme se už asi viděli v šatně a domácí z brankoviště vyrovnali. Ve třetí části to bylo taky vyrovnané, i když my jsme šli do zápasu z osmého místo a oni z prvního. Jenže my jsme nedali stoprocentní šanci, kdežto oni ano.
    Ten rozhodující gól jste dostali při oslabení, na restné lavici jsi seděl zrovna ty.
No, byla tam ztráta v útoku a já to hasil na poslední chvíli. Snažil jsem se zablokovat hokejku a bylo to asi i s faulem. Kluci to oslabení zahráli slušně, gól dostali až dvě vteřiny před jeho koncem. Sice jsme se na jejich přesilovky připravovali a věděli jsme, co budou hrát, ale tentokrát jsme to po naší chybě neuhlídali.
     Sami jste přitom měli předtím výhodu hry v početní převaze, ale promarnili jste ji. Trápíte se v přesilovkách vlastně už od 2. kola. Proč?
Je fakt, že už s Vítkovicemi jsme měli dvě přesilovky v pěti proti třem a využili jsme jenom jednu, dalších 6 minut v klasické přesilovce nic. Je to problém. Hlavně nemáme typově hráče, které bychom potřebovali. V předchozích sezonách jsme těžili z Pavla Machaly, který dokázal přihrát a taky dát gól. Místo něho jsou tam teď mladí kluci. Ale je to chyba celé pětky.
      Góly budete potřebovat i ve čtvrtek v Havířově. Pilujete přesilovky o něco více?
Na čtvrtek mámě něco připravené. Snad se to otočí a ty přesilovky zlepšíme.