Důležité vítězství nad Otrokovicemi je tu!

neděle 7.10.2012 | VG |

Po třech prohrách se silnými soupeři čekal v 5. kole extraligy hráče FBC ČPP Remedicum Ostrava další nepříjemný sok – dosud neporažené Otrokovice. Ostravský celek se však nezalekl a doma otrokovické Pantery udolal 8:5.
Výhra se ale nerodila lehce, první třetinu jsme prohráli 0:1,“ komentoval ostravský kouč Libor Hrček. „Vytvořili jsme si minimálně příležitostí, ani soupeř toho moc neměl. Ovšem ve druhé třetině jsme zahráli dobře, dali jsme čtyři góly. To bylo zlomové.
A gólů domácího mužstva ve druhé dvacetiminutovce mohlo být dokonce pět. „Na sklonku druhé části jsme dali gól, ale sudí ho neuznali, protože se domnívali, že čas už vypršel. Byl to sporný moment,“ upozornil Libor Hrček. Jeho svěřence to však příliš mrzet nemuselo, už v páté vteřině třetí třetiny rozhodčí nařídili pro domácí trestné střílení, které Petr Skácel proměnil. „Pak už jsme udržovali náskok o dva až tři góly, jen na konci jsme to vyloučeními zbytečně zdramatizovali. Ale cenné vítězství jsme udrželi.
A co bylo pro výhru klíčové? „Konečně jsme proměnili šance, zachytal nám gólman,“ pochvaloval si Libor Hrček, který do hry nasadil i juniory. „Petr Trulík hrál extraligu poprvé a byl výborný, Tomáš Svačinka naskočil od druhé třetiny a týmu moc pomohl. Zahráli i starší hráči, konečně to bylo tak, jak bychom si to představovali,“ podotkl Libor Hrček.

FBC ČPP Remedicum Ostrava - Panthers Otrokovice 8 : 5 (0 : 1)(4 : 1)(4 : 3)
Branky a nahrávky:
28.Hanic (Šešulka), 30.Svačinka (Trulík), 34.Mayer (Hanic), 35.Curney, 41.Skácel, 45.Skácel (Curney), 57.Kašpar (Šešulka), 52.Trulík (Curney) - 9.Horník (Večeřa), 30.Koňařík (Kollár), 42.Vaněk (Krkoška), 46.Krkoška, 54.Hradil (Ťopek). Rozhodčí: K.Sojka, T.Sojka. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 190.