Curney: Děláme velké chyby

čtvrtek 18.10.2012 | VG |

První formace FBC ČPP Remedicum Ostravase v utkání v Havířově ukázala opravdu jako úderná. Její členové Jiří Curney a Petr Skácel si připsali po čtyřech kanadských bodech, ale ani to na výhru nestačilo. Tým odjel z Havířova s prohrou 6:7 v prodloužení.
Děláme velké chyby,“ mrzelo Jiřího Curneyho.
     Co rozhodlo o prohře?
Neproměňujeme šance a zbytečně inkasujeme.
    Máš na mysli situace, kdy jste šli do vedení a rychle nechali soupeře skórovat na druhé straně?
Třeba na konci druhé třetiny. Dvaadvacet vteřin před koncem třetiny dáme na 5:3, pak za čtyři vteřiny dostaneme gól. Místo toho, abychom to v pohodě dohráli, tak inkasujeme. To je velká chyba, zvlášť, když se opakuje.
    Vaše lajna tým střelecky táhla. Jak se hraje v roli lídrů?
Hrajeme v takovém složení, abychom soupeře přehrávali. Góly sice dáváme, aletaky je dostáváme, což by se stávat nemělo.
    Hlídají si vás soupeři více?
To už se dneska moc nenosí. Hlavně je to o našem pohybu, musíme se více hýbat a proměňovat šance. Kdybychom vstřelili ještě nějakou branku navíc, nemuseli jsme se v závěru trápit.