Muži v poháru zdolali Přerov

úterý 23.10.2012 | VG |

Už se to zdálo jako jasná záležitost, přesto byl závěr utkání 6. kola Poháru České pojišťovny pro florbalisty FBC ČPP Remedicum Ostrava náročný. Nakonec však vedení uhájili a po vítězství 5:4 nad přerovským Spartakem postupují v pohárové soutěži dále.
Ostravští florbalisté se museli vyrovnat s velmi tvrdou hrou soupeře, který působí ve 2. lize, a v prvních dvou třetinách se jim to dařilo. Po čtyřiceti minutách totiž vedli 4:1. Na začátku třetí části hosté snížili a na to domácí ještě brankou Petra Trulíka v 50. minutě kontrovali. Jenže posledních deset minut patřilo hostům. Přerov vstřelil dvě branky a usiloval o vyrovnání.
Místy velmi tvrdé utkání jsme si sami v závěru úplně zbytečně sami zdramatizovali,“ mrzelo ostravského asistenta trenéra Martina Trojana. „Za výhru můžeme být rádi.
Přitom hráči FBC ČPP Remedicum Ostrava mohli zvítězit mnohem jednoznačněji. Hovoří o tom statistika střel na branku – soupeře přestříleli v poměru 37:26. Chtělo to jediné – lepší koncovku. Ta ovšem ostravské florbalisty trápí v extralize.

FBC Ostrava - FBC Spartak Přerov 5 : 4 (2 : 1)(2 : 0)(1 : 3
Branky a nahrávky:
14.Chalupa (Mayer), 19.Komínek (Trulík), 26.Trulík, 27.Mayer (Svačinka), 50.Trulík (Kašpar) - 6,Koutný, 43.Jurečka (Spáčil), 57.Gereš (Spáčil), 59.Jüngling (Jurečka). Rozhodčí: Kotala, Hála, Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Diváků: 120.