Muži zválcovali v poháru Opavu

čtvrtek 15.11.2012 | VG |

Výtečná první třetina, kterou florbalisté FBC ČPP Remedicum Ostrava vyhráli 8:1, nastartovala tým za dalším vítězstvím v Poháru České pojišťovny. Na hřišti druholigové Opavy ostravští florbalisté vyhráli ve druhém zápase čtvrtfinálové skupiny přesvědčivě 13:5.
V první třetině, kterou jsme zahráli výborně, jsme rozhodli o osudu zápasu,“ potvrdil ostravský trenér Libor Hrček. „Jak už to pak v takových zápasech bývá, kluci spíše mysleli na střílení branek než na obranu, proto těch pět inkasovaných gólů,“ vysvětloval Hrček. „Ale i tak panuje s výkonem velká spokojenost. V předchozích pohárových zápasech jsme se trápili, tentokrát jsme vyhráli opravdu přesvědčivě, soupeře jsme přehrávali.
Před nedělním extraligovým utkáním s Bohemians je to pro hráče FBC ČPP Remedicum Ostrava příjemná vzpruha. „Po extraligové výhře v Brně je to druhý zápas, který jsme si mohli dovolit v závěru už jen dohrávat. Právě takové zápasy jsme pro sebedůvěru potřebovali a ony přišly. Teď bychom ještě potřebovali výkon zopakovat i v neděli a vyhrát,“ přál si Hrček.
Na pohárový duel v Opavě jistě nezapomene nový hráč v dresu FBC ČPP Remedicum Ostrava Dan Rebroš. „Má za sebou jeden extraligový zápas v Brně a jeden pohárový. A v Opavě dal dva góly,“ chválil novou tvář v kádru kouč Hrček.

S.K. P.E.M.A. Opava - FBC Ostrava 5 : 13 (1 : 8)(2 : 3)(2 : 2)
Bramky a nahrávky:
18.Halámek (Mazur), 22.Halámek (Mazur), 34.Dzierža (Terchovan), 46.Kocur, 53.Volf (Kocur) - 4.Šimíček (Curney), 9.Kašpar (Skácel), 10.Mayer Curney), 13.Šimíček (Klimscha), 14.Plíhal (Šešulka), 16.Curney, 20.Šešulka, 20.Kašpar, 31.Curney (Skácel), 34.Šimíček (Mayer), 35.Dziurdzik (Chalupa), 52.Rebroš (Curney), 59.Chalupa (Šešulka). Rozhodčí: K.Sojka, T.Sojka. Vyloučení: 3:1. Vvužití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 250.