Z Prahy se muži vracejí s důležitou výhrou

neděle 25.11.2012 | VG |

Prospěla týmu FBC ČPP Remedicum Ostrava trenérská výměna? Po jednom zápase je těžké hodnotit, ale mužstvo v každém případě zabralo. V 11. kole extraligy zvítězili ostravští florbalisté na hřišti pražského SSK Future 5:2.
Vzhledem k důležitosti utkání jsme byli nuceni bodovat. Od toho se odvíjelo nasazení a taktika,“ prohlásil Tomáš Svačinka, který bude nově dělat asistenta trenéru Martinu Smetákovi. „Vložili jsme do toho všechny síly a srdíčko.
A že šli hráči FBC ČPP Remedicum Ostrava do utkání s obrovskou vervou, to dokazuje pohled do statistik. První gól vstřelili už v 18. vteřině zápasu, kdy se prosadil Jiří Curney. Stejně se hostům povedl i vstup do druhé třetiny, za 16 vteřin od úvodního vhazování znovu skóroval Curney a ještě v první minutě druhé části přidal další branku Petr Kašpar. Domácí pak definitivně dorazil třetí zásah ostravského střelce Jiřího Curneyho, který hattrick završil čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny. Skóre pak uzavřel v 59. minutě jakub Robenek.
Ale přiznávám, že se na to místy nedalo koukat,“ uvedl Tomáš Svačinka. Hráčům totiž svazovala ruce zodpovědnost. V utkání s SSK Future šlo o hodně, oba týmy měly před zápasem shodný počet bodů. „Takže se vlastně hrálo o 6 bodů a my jsme ten zápas zvládli, i když to bylo místy velmi vyrovnané. Jsem rád, že jsme konečně vyhráli,“ oddechl si Jiří Curney.
A jen pro zajímavost – na obou brankách domácích se rovněž podíleli ostravští florbalisté, tedy přesněji řečeno bývalí hráči FBC ČPP Remedicum Ostrava. Na první gól SSK Future přihrál Jan Daniš, druhý pak vstřelil Tomáš Vojtíšek. „Bylo to důležité utkání a rozhodlo zakončení. My jsme ho nezvládli tak dobře jako Ostrava,“ prohlásil Tomáš Vojtíšek.

x3m team SSK Future - FBC ČPP Remedicum Ostrava 2 : 5 (1 : 1)(1 : 3)(0 : 1)
Branky a nahrávky:
10.Chroust (Daniš), 28.Vojtíšek (Kadoch) - 1.Curney (Šimíček), 21.Curney (Mayer), 21.Kašpar (Skácel), 40.Curney (Krzyžanek), 59.Robenek. Rozhodčí: Furmánek, Šolc, Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0, Oslabení: 0:0. Diváků: 110.