Musíme začít hrát týmově, burcuje Plíhal

neděle 13.10.2013 | VG |

Do Prahy k utkání se Spartou jeli florbalissté FBC ČPP Software Ostrava pro 3 body. Vraceli se ale s prázdnou, v 6. kole extraligy prohráli 3:6.

"Musíme omezit osobní chyby," upozorňoval útočník Jakub Plíhal.
    Jakube, vedli jste 2:0 a 3:1. Co se stalo, že jste tak slibně rozehraný zápas nedotáhli do vítězného konce?
Za stavu 3:1 jsme tam měli několik šancí, třeba dva na nulu, které jsme neproměnili. Pak jsme dostali dva rychlé góly z brejků, bylo to 3:3 a už se to s námi vezlo.
    Jak se toho vyvyrovat?
Těžko říct. Začneme dobře, vedeme, první třetinu odehrajeme celkem slušně, ale pak nám tam spadne nějaká šmudla, gól z brejku, a je zle. Musíme začít hrát týmově, lépe bránit, omezit osobní chyby. A přestat nechávat se vylučovat. I to je náš problém.
    Na Spartě se to projevilo taky?
Ve třetí třetině jsme měli dvě nebo tři oslabení. Domácí si hru kontrolovali, zařídili jsme to i těmi oslabeními.
Klubový šéf Rolf Franke měl v neděli narozeniny. Asi jste ho moc nepotěšili...
V úterý má mít s hráči áčka menší oslavu, tak uvidíme, co nám řekne. Nikdo není nadšený z toho, že po 6 kolech máme 4 body. Zbytečně jsme ztratili v poslední vteřině zápas s Tatranem, televizní utkání s Brnem jsme si taky nechali utéct, s Chodovem jsme mohli taky bodovat. Vlastními chybami se o body připravujeme, proto jsme na spodku tabulky a jen těžko se budeme zvedat.
    Už jste to nějak řešili v kabině? Byli jste si s klukama sednout, probrat to?
Zatím jsme to moc neřešili. Jsou za tím hlavně osobní chyby, každý si doteď jel po svém. Ale v brzké době to musíee řešit. Nerad bych, aby se to řešilo výměnou trenéra, protože ti fungují dobře. Uvidíme, co šéf klubu řekne.