Dorost A - První ztráta

neděle 10.11.2013 | BM |

První ztráta

Premiéru v nové domácí aréně absolvovali v sobotu naši dorostenci. Los jim na páté soutěžní utkání přiřkl tým Horní Suché a na závěr dne pak prozatimního lídra soutěže TJ Znojmo STRABAG.

FBC ČPP Software Ostrava vers. FbK Horní Suchá 12:2

Podivností soutěžního losu jsme se opět potkali s Horní Suchou, se kterou jsme se utkali před měsícem na jejich palubovce při prvním letošním ligovém vystoupení. Na rozdíl od prvního zápasu, kdy jsme na gól čekali až do půle druhé třetiny a spotřebovali k tomu 33 střel, tak na domácím „ledě“ jsme v první třetině soupeři nasázeli pět gólů a bylo po zápase. A to doslova, neboť na začátku druhého dějství se na ploše začaly dít věci. Při každém doběhnutí soupeřících hráčů k míčku se všichni při snaze o dobrždění svalili na podlahu jak po uklouznutí na ledu.. Při několika prvních pádech se obecenstvo dobře bavilo, ale pak převládla starost o zdraví hráčů. Rozhodčí naštěstí zápas přerušili a pořadatelé museli nastálý problém promptně vyřešit. Chytré hlavy pochopily, že problém způsobuje nadměrná vlhkost v hale, která s mikrospickými molekulami prachu vytváří jak na ploše, tak na betonu pochůzího chodníku okolo klouzající past. Stačilo pak vyvětrat a naučit se správně pracovat se vzduchotechnikou a za pár chvil bylo hřiště provozuschopné. Posledním problémem pak už jen byly občas upadávající kapky ze spojů ocelové kontrukce a plynového potrubí, které však sympatický uklízeč obětavě likvidoval připraveným hadříkem. Po tomto zdržení se zápas dohrával v rekreačním tempu, neboť omodřinovaní hráči se raději do větších akcí nepouštěli a navíc brankář soupeře neměl svůj den a za svá záda pouštěl kdejakou střelu tak, že zápas na rozdíl od prvního (4:0), skončil dvouciferným výsledkem.

FBC ČPP Software Ostrava vers. STRABAG Znojmo 4:4

Ve druhém zápase jsme přivítali soupeře pro nás až z nejvdálenějšího místa naší soutěže, ze Znojma. Ze sedmi zápasů vše, kromě jedné remízy, vyhrál a tak jsme se těšili na parádní florbalovou podívanou. Po pár úvodních minutách, kdy znojemští předvedli jak svou rychlost, tak florbalový um – rychlé přihrávky, přesnost, rychlost, důraz na míčku, se místo otevřeného souboje stáhli na svou půlku a začali po vzoru svého jména (STRABAG) betonovat. Hra do plných je nezáživná, nudná, navíc když už nějaká střela přes hradbu bránících hráčů přece jen prošla, tak ji zlikvidoval dobře stavěný gólman v brance. Není proto divu, že při snaze něco vymyslet jsme zapomněli na zadní vrátka a soupěř toho uměl na 100% využít. V první třetině se pouze dvakrát dostal do brejku a přesto jsme šli do šaten s přídělem 0:2. Obraz druhé části hry byl ten samý. Obléhání, betonáž a čekání na brejk. Tentokrát jen jeden (opět gól) a dvě korekce z naší strany, kdy se nám podařilo konečně taky soupeře přečíslit a volní hráči mohli s přehledem skórovat. Kdo by ve třetím dějství očekával nějakou změnu v naší taktice, např. stažení na dvě lajny a tím zrychlení akcí za účelem zvyšení šancí na změnu skóre, tak byl zklamán. Možná však byl plán soupeře hrajícího na dvě pětky našimi třemi unavit, ale ten jen sporadicky opouštěl svou půlku a na jeho výkonu tak nebyla únava znát. V půlce třetího dějství se nám podařilo díky důrazu nejmladšího z rodu Svačinků vyrovnat a soupeř konečně musel opouštět svou obrannou ulitu. Hra se trochu otevřela a z jednoho našeho brejku se nám podařilo vytěžit trestné střílení. Bohužel ze dvaceti hráčů na lavičce měl odvahu k exekuci jen hráč jediný, který prý navíc dle mínění rozhodčích při nájezdu s míčkem couvnul a tak jsme si zahráli jen nemastnou, neslanou přesilovku. Chvíli po jejím ukončení se z obranné třetiny rozběhl Filip Hromádka, podél levého mantinelu prokličkoval na soupřovu půlku a pak križnou přihrávkou našel Vaška Šimčíka, který se z první nemýlil. Bohužel ani těsný náskok nevedl ke změně taktiky naší hry a minutu a půl před koncem, kdy bylo všem jasné, že znojemští musí vsadit na jednu kartu se snahou vyrovnat, se na hřišti neobjevilo z naší strany to nejzkušenější co bychom mohli poskládat napříč pětkami, ale na plac šla standardní formace, která byla zrovna na řadě. A počtvrté v zápase ten samý trik. Znojemští ve svém obranném pásmu získali míček, dlouhým lobem ho poslali na sprintujícího útočníka, který v plné rychlosti vběhl do dvou našich obránců, v nastálé snaze zpracovat míček upadl (filmování to nebylo ale faul taky ne) a v následném nájezdu se soupeř nemýlil. Závěrečného náporu si diváci moc neužili, neboť naši hráči sice byli nastěhováni v obranném pásmu soupeře, ale v tuto chvíli měli už jen strach, aby jim soupeř neutekl i popáté…