Nguyenová: Rozhodly naše chyby

sobota 9.11.2013 | VG |

Florbalistky FBC ČPP BONUSIA Ostrava se v 10. kole extraligy sice snažily, ale na body to bylo málo. Z Prahy odjely po prohře 3:5 s domácím družstvem Elite zklamané. "Prohrály jsme kvůli našim chybám," přiznala obránkyně Pavla Nguyenová.

Pavlo, co konkrétně rozhodlo o vaší prohře v Praze?
Jak říkám, hlavně naše chyby v obraně. Ať už je to nedostatečný přístup, špatné bloky nebo třeba nezvládnuté standardní situace.
    Co se s vámi stalo po první třetině, po které jste vedly 2:1? Začaly jste se třeba bát o výsledek a hrát kvůli tomu jinak?
I tohle je možné. V každém zápase se projevuje, že jsme nezkušený tým. Pořád nezvládáme hrát všechny třetiny na stejné úrovni. Především ale rozhodly naše chyby.
    Jak na to zapomenout? Těch proher bylo v poslední době více...
Musíme to brát tak, že prohry jsou i tak přínosné. Můžeme se jen poučit, i porážky jsou pro nás cennou zkušeností. Nesmíme se vzdávat.
    Takže se dá z toho vzít i něco pozitivního?
Jsme extraligový nováček a jako takové nás každý zápas posouvá kupředu. A myslím si, že i přes prohru a chyby si celý tým velkou pochvalu za předvedený výkon. Myslím si, že to byl divácky atraktivní zápas.