Krzyžánek litoval po Bohemians promarněných šancí

pátek 15.11.2013 | VG |

Kde hledat příčinu prohry s Bohemians. Obránce FBC ČPP Software Ostrava Petr Krzyžánek, který má i zkušenosti z reprezentace, viděl především chabou produktivitu ostravského celku.

Petře, jaký byl ten zápas z tvého pohledu?
Na začátku jsme mohli jsme vést 5:0 a nikdo by se nedivil. My jsme ale šance neproměňovali. Začalo se na tři pětky, tempo nebylo takové, jak bychom potřebovali.
    První třetina byla vyrovnaná, po druhé jste prohrávali o dvě branky. Co se dělo ve třetí, že Bohemians vám tak odskočili?
Ve třetí třetině hrála Bohemka dobře. Ukázalo se, že jsou na nás dobře připravení. Stáli tam, kde měli, dostávali se do brejků a všechny je bohužel úspěšně zakončovali. Věděli o sobě, dokázali si přihrát, z toho to pramenilo.
    Kde byl problém z vaší strany?
Největší problém byl, že jsme nebyli schopni dát góly ze šancí, které jsme si vytvořili. Bylo jich hodně, ale nevyužívali jsme je. Hráli jsme i tři nebo čtyři přesilovky a ani v nich jsme nebyli schopni se prosadit, dali jsme tak jen jeden gól a to je málo.
    To asi musí mrzet přijít o vítěznou sérii zrovna proti Bohemians.
Samozřejmě to mrzí a moc. Porazili jsme Mladou Boleslav, Vítkovice, Otrokovice a pak takhle prohrajeme s Bohemians. Místo zisku jsou to další ztracené tři body. Mohli jsme se přiblížit elitní trojce, my se naopak zase oddalujeme...
    Může vás to nějak ovlivnit před nedělním derby s Vítkovicemi?
Derby je zase něco úplně jiného. Vyhecujeme se. Někteří kluci z Ostravy se určitě popichují, kdo že je ve městě nejlepší. A my bychom se mohli ze zápasu s Bohemians alespoň poučit. Nám někdy vyhovuje, když soupeř do nás útočí, některým klukům spíše vyhovuje čekat na chyby soupeře, napadat a chodit do brejku. Uvidíme, jak to bude s Vítkovicemi vypadat.