Z Brna s další ztrátou

neděle 24.11.2013 | BM |

Dorostenecká liga měla o uplynulém víkendu na pořadu dne další zápasy a naše mužstvo zavítalo do krásného areálu kampusu Masarykovy Univerzity v Brně. Bohužel velkoryse pojatá stavba dopadla tak nějak po Česku a na katedře tělesné výchovy mají tělocvičnu, která nedovolí postavit florbalové hřiště v plné velikosti a tak se hrálo na hřišti zmenšeném, navíc na nepříjemně klouzajících parketách. Možná toto, možná i páteční náročný fyzický trénink způsobil, že výkon našeho mužstva měl k optimálnímu daleko a za dosažené body můžeme tentokráte děkovat tam někde nahoře.

FBC ČPP Software Ostrava vers. FBC Vikings Kopřivnice 5:3

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti staré známé Kopřivnici a od počátku to byl urputný boj. Vikingové se snažili hrát osobku a nám se jen horko těžko dařilo dostávat před jejich branku. Na první gól, bohužel do naší branky, se čekalo až do deváté minuty, kdy soupeřův sniper Kopelec otevřel skóre. Po inkasovaném gólu naše mužstvo zpřesnilo hru a minutu před prvním houkáním sirény srovnal stav Mates. V úvodu druhé části hry jsme opět zaspali a z následné přesilovky soupeře jsme inkasovali druhý gól. Během třetiny jsme ale skóre otočili, nejprve Vašek Šimčík a po něm Filip Kocur z první přetočili stav v náš prospěch a s hubeným náskokem jsme šli do šaten. Ve třetí části jsme Igim zvýšili na rozdíl dvou branek a začali se konečně dostávat do tempa. Bohužel v šesté minutě, mimo záběry kamer, se v rohu při dobíhání míčku, snad po srážce se soupeřem, svalil Tomáš Blahut na zem a s bolestnou grimasou ukazoval na levé koleno. Hra byla poté přerušena a čekalo se na doktora Kaderku a jeho partu ze Sanitky 2. Za potlesku publika i hráčů byl naložen na nosítka a odvezen do blízké nemocnice k dalšímu ošetření. Naštěstí se hrozivě vypadající zranění nakonec ukázalo jako lehčí poranění šlach a Tomáš pak s ortézou dorazil povzbudit spoluhráče na další utkání. Po čtvrthodinové pauze se tedy pokračovalo dále a my jsme opět vypadli z tempa a soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Gólovou pojistku pak přidal Pinčes, který se na půlce rozběhl, přiťukl si o Rosťu do volné uličky a pod břevno mazácky skóroval. V samém závěru ještě soupeř po naší chybné rozehrávce dokázal vystřelit, ale gól nebyl uznán, protože v době letu odhoukala siréna konec utkání.

FBC ČPP Software Ostrava vers. Gullivers Sokol Brno 5 : 5

Ve druhém utkání jsme narazili na Gulivery, kteří ná nás vletěli a hned od začátku nám nepříjemně zatápěli. Točili v rychlém sledu dvě pětky proti našim třem a stejně po celou dobu utkání jim fyzických sil neubývalo. Několikrát nepříjemně zahrozili, naštěstí brankář byl na svém místě. Ve čtvrté minutě jsme vystihli chybu v rozehrávce soupeře a Igi propálil brankáře. O čtyři minuty později poslal Mates náš tým do dvougolového vedení, které pak vydrželo až do první přestávky. Ve druhé třetině se hrál florbal nahoru dolů, ale naši střelci neměli svůj den a místo branky je přitahoval reklamní plakát na zdi asi metr nad ní. Soupeřovy nepříjemné útoky se horko těžko dařilo odvracet a když pak náš dneska nejlepší hráč Pinčes přistrčil míček na dalšího staršího žáka Tomáše Adámka a ten zvýšil na 3:0, mysleli jsme, že se uklidníme a začneme hrát svou hru. Bohužel. Nejprve po rezehrávce z rohu zůstal jeden ze soupeřovch hráčů naprosto nehlídán a bez problému snížil. O chvíli později jsme lovili míček ze sítě znova, kdy asi neregulérní gól vysokou holí neměl být uznán, ale naší chybou bylo, že se vůbec do gólové situace soupeřův hráč dostal. Zpátky do hry nás pak dostal znovu Mates, který zpoza branky nachytal soupeřova brankáře na švestkách. Do poslední třetiny jsme šli s dvougólovým náskokem, ale při naší nevýrazné hře a rychlosti soupeře bylo jasné, že góly ještě padat budou. První lajna ve snaze něco vymyslet v útočném pásmu ztratila míček, následovalo rychlé vyhození na útočníky a ti v akci dva na dva učebnicovým stylem vyškolili naše obránce a dávali do prázdné. Bohužel stejná akce se opakovala o pár minut později a stav byl rázem srovnán. Jiskřičku naděje ještě vykřesal po hezkém uvolnění a následnou střelou pod víko Vašek Šimčík, ale soupeř dokázal z rychlého protiútoku opět srovnat stav. Dělba bodů tak nakonec byla spravedlivým řešením.