Dvě třetiny byly skvělé, říká Nguyenová

neděle 24.11.2013 | VG |

Florbalistky FBC ČPP BONUSIA Ostrava se v utkání 13. kola extraligy utkaly doma s Libercem. Po dvou třetinách duelu, který byl součástí slavnostního otevření ČPP Arény, byl stav nerozhodný 2:2.

"Pak se ale projevila zkušenost soupeřek," uznala hráčka domácího celku Pavla Nguyenová.
    Pavlo, byl Liberec nad vaše síly?
Nakonec určitě. Ve třetí třetině se projevilo, že jeho hráčky jsou na tom  technicky lépe, že mají více zkušeností, že jsou florbalově zralejší.
     Rozhodla tedy florbalová zralost, jak říkáte?
No, na začátku třetí třetiny jsme dostaly dva slepené góly ze dvou dorážek, které propadly i za naši gólmanku. Projevila se naše chvilková
nekoncentrovanost, naše nezralost. Pak už jsme s tím nedokázaly nic udělat. Ale první dvě třetiny byly z naší strany skvělé.
    V poslední třetině už vám došly síly na případný zvrat?
Bylo vidět, že jak odcházíme fyzicky, tak i psychicky to nebylo úplně ono. Ale nepřestávaly jsme bojovat, snažily jsme se, nechaly jsme na hřišti
maximum.
    Zariskovaly jste v závěru při při hře bez brankářky?
To už bylo více méně za rozhodnutého stavu, kdy náš trenér zkouší různé varianty. Těžíme z těch minut do dalších zápasů, získáváme tak zkušenosti.
    Váš zápas byl součástí slavnostního otevírání nové haly. Co jste říkaly atmosféře?
Bylo to úžasné. Světla, všechno, moc se nám to líbilo. Diváci vytvořili příjemnou atmosféru, celá ta akce byla moc fajn