Platili jsme za nezkušenost, říká Kolajta

neděle 5.10.2014 | VG |

Ve 3. kole extraligy narazil tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava na nejúspěšnější klub české historie, Tatran Střešovice. A z Prahy odjel s prohrou 3:8.

"Rozhodla naše nezkušenost," připustil útočnik Jan Kolajta, který se podílel na dvou brankách hostů - jeden dal, na další přihrál.
    Honzo, co bylo v zápase s Tatranem zásadním rozdílem?
Byla to naše nezkušenost. Především za ni jsme zaplatili daň. Z každé naší chyby jsme dostali gól, naopak my jsme naše šance neproměňovali.
    Rozhodla o výsledku už první třetina, kterou jste prohráli 2:4, nebo vás zlomily až góly na konci a začátku třetí třetiny?
Definitivně se to zlomilo až na konci druhé třetiny, to už bylo asi hotové. Soupeř si ale hlídal odstup ve skóre už dříve. My se snažili, naše naděje umřela s koncem zápasu.
    Dá se z toho něco vzít?
Už když jsme jeli do Prahy, věděli jsme, že bodovat nebude jednoduché. A říkali jsme si, že kdybychom měli prohrát, tak ať je to hlavně se ctí. Když se na to podívám z tohoto úhlu, by, náš výkon véce méně pozitivní, neodevzdali jsme to, bojovali jsme.
    Jak se tedy vyvarovat chyb, nepřesností? Chce to hlavně zkušenosti?
Přesně tak. Je to jak říkám, potřebujeme především nasbírat co nejvíce zkušeností.