Věřím, že důležitější zápasy zvládneme, říká Nguyenová

úterý 28.10.2014 | VG |

Dvě kruté prohry v řadě mají za sebou florbalistky FBC ČPP BONUSIA Ostrava. V 6. kole extraligy prohrály na Chodově 4:18, poté v 7. kole ve Vítkovicích 1:13.

"Nebylo to nic příjemného," přiznala Pavla Nguyenová.
    Dostat 18 a pak 13 gólů - nezacloumá to s vámi?
To asi s každým. Ale věřím, že zvládneme důležitější zápasy s hratelnějšími soupeři, které nás teprve čekají.
    Proti Vítkovicím jste už ve 4. minutě prohrávaly 0:3. To jste byly tak odevzdané?
V posledních zápasech jsme měly problém chytit zápas od první minuty. To se odrazilo i tentokrát.
    Jak chcete dostat takové příděly z hlavy? Je na to nějaký recept?
Teď máme volno, individuálně si odpočineme. Věřím, že se holky po víkendu vrátí plné sil a že to zvládneme.
    Dá se z takových zápasů vzít i něco pozitivního?
Je to lekce, která nás posadila na zadek. Snad se z ponaučíme.
    Ukázaly vám ty zápasy alespoň to, na co se zaměřit v přípravě, v dalších utkáních?
Hlavně musíme myslet na kompatibilnější obranu, ta byla rozhozená po celý zápas.
    O víkendu se extraliga nehraje. Muži mají přípravný zápas, jak pauzu využijete vy?
My to teď máme úplně volné, každá hráčka volno využije, jak bude potřebovat.