FBC v derby neúpělo

sobota 25.9.1999 | RaK |

Domácí nastoupili do zápasu s velkou chutí a hned v úvodu si dokázali hráči FBC vytvořit tlak, ale nedokázali jej brankově vyjádřit. Hosté hrozili z rychlých protiútoků. Z jednoho z nich se ve 4.minutě podařilo Vítkovickému Romanu Švancerovi překvapit střelou Szlaura v brance.

Domácí nastoupili do zápasu s velkou chutí a hned v úvodu si dokázali hráči FBC vytvořit tlak, ale nedokázali jej brankově vyjádřit. Hosté hrozili z rychlých protiútoků. Z jednoho z nich se ve 4.minutě podařilo Vítkovickému Romanu Švancerovi překvapit střelou Szlaura v brance. V 7.minutě měli dobrou příležitost domácí, po rozehrání standardní situace Trnavským, který ideálně našel před branou nekrytého Holovku, ale ten z výhodné pozice přestřelil hostující branku. Ve 11.minutě z dalšího rychlého protiútoků se podařilo hostujícímu Tomečkovi překonat Szlaura v domácí brance po přihrávce Walizcka a zvýšili na 2:0. V závěru první třetinky Vítkovický Waliczko potřetí sice se štěstím překonal domácího brankáře. Szlaur po třetí inkasované brance přenechal své místo náhradníkovi Macečkovi.
Úvodu druhé třetiny si opět hráči FBC vytvořili tlak, ale pokusy Vavrečky, Holovky ani Trnavského za vítečným Grečmalem neskončily. Ve 30.minutě se hostům naskytla možnost přesilové hry, kterou nedokázali využít, ale po návratu Varaji z trestné lavice se po přesné přihrávce ex-Ostravského Vašíčka se dostal k míči Rohel a elegantně zvýši na hrozivých 0:4. Poté se hráči Vítkovic uklidnili a hráči FBC Ostrava zpřesnili hru a po dalším vytvořeném tlaku se podařilo Varajovi snížit na 1:4. Uběhlo pouhých 85.sekund hráči FBC se mohli radovat podruhé zásluhou Prokopa po přihrávce Vavrečky.
V závěrečné třetině se hrálo na jednu branku,. V 46.minutě se dostal do dobré příležitosti Trnavský, ale nastřelil jen pravou tyčku Grečmalovy branky. V závěru se domácí pokusily o hru bez brankáře, ale na konečném výsledku se už nic nezměnilo.

Hlas trenéra:
Oldřich Lipnický (FBC Pepino Ostrava):
„Dělali jsme spoustu chyb v obrané činnosti. Vítkovice se proti nám ukázali jako velmi výborné družstvo. Když dokázali zužitkovat dva brejky do kterých jsme je po chybách pustili \"

FBC Pepino Ostrava - 1.SC SSK Vítkovice 2 : 4 (0 : 3)(2 : 1)(0 : 0)
Branky a nahrávky:
37.Varaja (Vavrečka), 38.Balatý (Vavrečka) - 4.Re.Švancer (T.Martiník), 11.Tomeček (Waliczko), 18.Waliczko, 33.Rohel (Vašíček). Rozhodčí: Fanta, Kaňkovský. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 160.
Sestavy:
FBC Pepino Ostrava:
Szlaur, (18.Maceček) - Varaja, Franke, Sedláček, Foldyna, Balatý, Z.Prokop, - Zalesný, Vavrečka, Holovka, Trnavský, Rybka, Sikora, Guman, Král, P.Prokop, Zatloukal, Maršo, Berger.
1.SC SSK Vítkovice: Grečmal, - Rohel, Ren.Švancer, Ro.Švancer, Vašíček, Šmarda, Martiník, Vojtíšek, Waliczko, Tomeček, Matlenga, Stanovský, Blahovec, Pifka, Gajdečka.