Zbytečné vyloučení v závěru připravilo hráče FBC od zisku dvou bodů

neděle 10.10.1999 | RaK |

Domácí nezačali v zápasu dobře. Hned po 8.sekundách se hosté po chybě v obraně ujali vedení zásluhou Jeviče Neuběhlo ani 65.sekund a hosté vedli už 2:0, když rychlé rozehráni brankáře Kafky na nabíhajícího Jeviče a ten prostřelil Szlaura v domácí brance.

Domácí nezačali v zápasu dobře. Hned po 8.sekundách se hosté po chybě v obraně ujali vedení zásluhou Jeviče Neuběhlo ani 65.sekund a hosté vedli už 2:0, když rychlé rozehráni brankáře Kafky na nabíhajícího Jeviče a ten prostřelil Szlaura v domácí brance. Ve 4.minutě to bylo už 0:3, když střelou z dálky prostřelil domácího brankáře Cepek. Poté došlo k změně v domácí brance a Szlaura vystřídal Maceček. Poté se začali prosazovat domácí, ale jejich pokus buď z blokovala obrana nebo je zlikvidoval výborný brankař Kafka. Až v 8.minutě se podařilo hostujícího gólmana poprvé překonat po přesné Trnavského přihrávce volnému Rybkovi a ten rozjásal diváky.
Úvod druhé třetiny se vydařil domácím, když po závaru před Kafkou se dostal po přihrávce Mikšanika ke střele Dzuiba a prostřelil hostujícího brankaře. Jenže v 24.minutě pronikl obranou Fuchs a přesně zavěsil do horního rohu Macečkovy branky a vrátil Tatranu dvoubrankové vedení. Domácí se v závěru pokoušeli snížit, ale obrana hostí pracovala velmi dobře. Až v 38.minutě se podařilo domácím překonat rychlými přihrávkami a přesnou střelou Frankeho, který vrátil domácí do zápasu.
Úvod závěrečné třetiny se nesl ve znamení výborných obran na obou stranách. Až ve 52.minutě ideálně vysunul Berger nabíhajícího Prokopa a ten vyrovnal. O tři minutý později vybuchla hala velkým nadšením, když opět unikl po levé straně Vavrečka a přesnou střelou prostřelil nešťastného Kafku a poslal domácí do vedení. V závěru se nechal zbytečně vyloučit Prokop a hosté přesilovku dokázali využít zásluhou druhého gólu Fuchse a vyrovnali na konečných 5:5.

Hlas trenéra:
Oldřich Lipnický (FBC Pepino Ostrava):
„Opět nám uteklo prvních deset minut, kde nás soupeř jednoznačně přehrál. Za stavu 0:3 jsem už skoro nevěřil, jenže poté se hráči probrali a začali dodržovat taktické pokyny. V závěru byla nedisciplinovanost našeho hráče a zbytečným faulem nás připravil o vítězství \"

FBC Pepino Ostrava - TJ Tatran Střešovice 5 : 5 (1 : 3)(2 : 1)(2 : 1)
Branky a nahrávky:
8.Rybka (Trnavský), 23.Balatý (Mikšaník), 38.Franke (Varaja), 52.P.Prokop, 55.Vavrečka - 1.Jevič (Šádek), 2.Jevič (Kafka), 4.Cepek, 24.Fuchs, 58.Fuchs (Cepek). Rozhodčí: Jestříbek, Sýkora. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 220.