Juniorka o víkendu za plných 6 bodů

úterý 4.10.2016 | Jaroslav Heiser |

V prvním říjnovém víkendu pořádali junioři svá první utkání na domácí půdě. Minulá dvě kola jsem odehráli venku a nezískali jsme ani bod, a proto jsme byli ve velkém očekávání, jak se nám bude dařit doma.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Itelligence Bulldogs Brno 5:3
V sobotu 1. 10. 2016 jsme doma v ČPP Aréně přivítali v soutěži G2 liga juniorů tým Itelligence Bulldogs Brno. Utkání bylo pro naše hráče těžké hlavně po psychické stránce, protože dva předchozí zápasy venku pro nás nedopadly dobře. V první třetině jsme šli dvakrát do vedení, soupeř dokázal vyrovnat a v úvodu druhé třetiny vstřelil i vedoucí gól. Napadání soupeřova týmu nám dělalo velké problémy při rozehrávce. Pak pomohla rada trenéra: „Dělejte to, co Vás učím na tréninku, pomáhejte si a hlavně hrajte týmově“. Ještě v druhé třetině jsme vyrovnali hru i skóre. Do závěrečné třetiny jsme šli s cílem co nejdříve vsítit vedoucí gól, což se taky podařilo. Později jsme přidali pátý gól a tím utkání rozhodli. Závěrem komentář našeho trenéra: „Těžký zápas a jsem rád, že jsme ho zvládli.“

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Black Angels 13:6
V neděli 2. 10. 2016 jsme se na domácí hale v ČPP Aréně utkali se soupeřem Black Angels z Prahy. Čekal se vyrovnaný zápas, protože v sobotu tento tým sahal po vítězství ve Vítkovicích. Vedli již 4:0, ale nakonec prohráli 5:4 gólem 11 sekund před závěrečným hvizdem. Tento zápas je stál asi mnoho fyzických a psychických sil, protože v dnešním zápase proti našim hráčům tahali od začátku za kratší konec a byli jednoznačně slabším týmem. Snad jen první třetinu s námi drželi krok a my vyhrávali jen 3:2. Od druhé třetiny na hřišti dominovalo jen jedno mužstvo a šesti góly v řadě navýšilo skóre po druhé třetině na 9:3. V třetí třetině trenér promíchal sestavu, aby si zápas užili i náhradníci. Zápas skončil 13:6. Komentář trenéra: „Jsem rád, že kluky florbal bavil a měli chuť do hry“
 Po víkendu si můžeme říci, že týmový výkon a modré dresy nám svědčí. Hoši, jen tak dále… Příští zápasy hrajeme na ČPP Aréně proti pražským týmům, přijďte nám fandit: v sobotu 15. 10. v 17:00 hod. proti PSN Tatran Střešovice a v neděli 16. 10. v 15:00 hod. hrajeme proti Fat Pipe Florbal Chodov.