Nepovedené dva zápasy proti pražským celkům.

úterý 18.10.2016 | Jaroslav Heiser |

aneb bojíme se dát gól. Ano, bojíme - pro jistotu přestřelíme anebo nahrajeme přes tři soupeře a nohy gólmana na obsazeného hráče! Několikrát to vypadalo, že fanoušci spadnou z tribuny, co "dokážeme ....." Co blbnete? Maximálně Váše jméno vyhlásí po brance rozhlas. Kdo nemáte kapesné a nechcete platit za branky, tak to řekněte, my najdeme sponzora!

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – PSN Tatran Střešovice 3:7

V sobotu 15. 10. 2016 jsme doma v ČPP Aréně přivítali v soutěži G2 liga juniorů tým Tatranu Střešovice, loňského vítěze ligy. Zápasy s tímto protivníkem vždy bývají i soubojem trenérů a jejich taktik. Jak porazit Tatran? Musíme dobře bránit a hrát odvážně. Jenže hned úvodní třetinu jsme prohráli 1:4. V kabině rozbor trenéra trval o něco déle než povolují pravidla, a přesto, že jsme doma, nastupujeme do druhé třetiny v oslabení za zdržování hry. Po zvládnutém oslabení jsme snížili na rozdíl jediné branky. I přes další naše velké šance se nám již do konce třetiny nepodařilo srovnat skóre. V třetí třetině jsme si nepohlídali dva protiútoky hostujícího týmu a za stavu 3:6 došlo na střídání brankáře. Stav utkání se změnil až v poslední minutě na konečných 3:7 pro Tatran. Závěrem komentář našeho trenéra: „Velký rozdíl oproti soupeři byl v efektivitě a proměňování šancí“.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FAT PIPE florbal Chodov 7:12

V neděli 16. 10. 2016 jsme se na domácí hale v ČPP Aréně utkali s dalším těžkým soupeřem z Prahy. Poměřit síly k nám přijeli hráči Chodova. Jak uspět proti Chodovu? V posledních utkáních se nám nedaří podávat stabilní výkony po celý zápas a ztrácíme hodně míčků. Trenér do dnešního zápasu mohl počítat i s dvěma hráči z A mužstva mužů. Přesto ho čekal těžký úkol, jak pozměnit sestavu, aby byla úspěšná. Rozhodl se omladit tým a místa náhradníků tak zaujali zkušení hráči. V základu do utkání nastoupilo 6 dorostenců. Chvíli jim trvalo než si na sebe zvykli. Po první třetině jsme prohrávali 2:4. V šatně trenér hráče nabádal k trpělivosti. Ve druhé třetině to přišlo. Kombinace, rychlé brejky a přesné střely. Najednou jsme vedli 6:4 a hrál se hurá florbal. Na konci druhé třetiny za stavu 7.7 nám rozhodčí pískají 2 fauly našich nejzkušenějších hráčů a třetí třetinu nastupujeme ve třech s přáním skóre udržet. Nepodařilo se a třemi rychlými góly soupeř rozhodl zápas ve svůj prospěch. Třetí třetinu jsme prohráli hrozivých 0:5 a celý zápas 7:12. Závěrem komentář trenéra: „Hráči si musí uvědomit o čem florbal je, bez pohybu a myšlení to nepůjde“.

Oba zápasy byly úplně stejné, zahráli jsme jen prostřední třetiny a tím se utkání nevyhrávají. Po šesti kolech máme dvě výhry a čtyři prohry a schází nám vyrovnanost výkonů.

Další domácí zápas hrajeme na ČPP Aréně derby proti celku 1. SC Tempish Vítkovice. Toto prestižní utkání můžete vidět ve středu 16. 11. od 18:00 hod.