Vykročili dorostenci LEVOU nebo PRAVOU nohou do sezóny?

úterý 18.10.2016 | Ivo Šindler |

Naši dorostenci vstoupili do sezóny až 3 a 4 kolem v lize, protože los ligy rozhodl o tom, že zrovna první dvě kola bude stát náš tým. Jestli to bylo dobré či ne, ukáže až sezóna. Jsou naše výhry ukázkou vyspělosti týmu anebo bude platit rčení „První vyhrání z kapsy vyhání?“

FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA x FLORBAL TORPEDO HAVÍŘOV 12:4

Torpedo je náš tradiční soupeř, se kterým se 1. lize a nejen v lize pravidelně potkáváme a tak oba soupeři čekali, čím je ten druhý překvapí. My jsme byli tím týmem, který byl překvapen jako první. Nedůsledností či laxním přístupem v úvodu zápasu jsme obdrželi gól. Rychlá sprcha ve druhé minutě přišla včas a tým se vzpamatoval. Do konce třetiny jsme strhli vedení na svou stranu (5:2). Ve stejném tempu pak pokračovala druhá a následně i třetí třetina, i když jsme nebyli tak efektivní, avšak zahrála si kompletní lavička. Jak zhodnotil utkání trenér, tak jsme: „Chtěli vyzkoušet určité herní věci a složení pětek, ale ne vždy to vycházelo“.

FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA x FBŠ HUMMEL HATTRICK BRNO 12:4

V předchozích dvou kolech podali hráči brněnského Hattricku výborné výkony a pasovali se tak do role vážných zájemců o postup na MČR. Byli jsme hodně nervozní před utkáním, ale bylo to naše druhé ten den, což jsme považovali za mírnou výhodu. Nicméně se nevyvíjelo jednoznačně, jak vypadá výsledek. První část byla ve znamení přetahování o výsledek (1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3). Pro nestranného diváka zajímavé utkání. Po důležité sprše o přestávce se tým chytil a do druhé a třetí třetiny vstoupil v jiném herním levelu. Výsledek 3:11 se zdá být výborný, ale musíme přiznat, že hráči z Brna měli neskutečnou střeleckou smůlu. Těch tyček a břeven!!! Jediným nešvarem bylo velké množství vyloučení na obou stranách, na tomto musíme zapracovat. Vymýtit! Zápas krásně vystihl trenér Svačinka, který ho okomentoval: „Prospaná 1.třetina a laxní přístup ke hře nás stál lepší dojem ze hry, poslední dvě třetiny už to kluky bavilo a dali do hry hlavu a srdíčko“.

Vracím se k úvodu článku – je to vstup pravou nebo levou nohou do sezóny? Bude šťastná anebo se budeme trápit a hledat? To napoví blížící se dvě utkání v Uničově. Z utkání plynou tři pozitiva. Můžeme nasazovat tři gólmany. Dokážeme poskládat tři obranné dvojice a do listiny střelců se zapsalo devět hráčů.