Tomšová nastoupila do pole

pátek 28.10.2016 | VG |

Vzala hokejku, dala branku a pak nám dala k utkání rozhovor.

Dát gól? Už se mi to párkrát povedlo, smála se brankářka Tomšová
V nečekané roli se ocitla brankářka FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Veronika Tomšová v pohárovém zápase v Olomouci. Na hřišti nechyběla, ale nebyla na svém obvyklém postu. Vzala si hokejku a spolu se spoluhráčkami dobývala branku soupeřek. A úspěšně - při výhře 12:2 vstřelila předposlední branku svého týmu.
    Veroniko, jak se z gólmanky stane hráčka?
Je to jednoduché. Trenér za mnou přišel, jestli si nechci zahrát. Řekla jsem: Proč ne.
    Doufala jste před zápasem v gól?
S holkami jsme si řekly, že bez gólu domů nepojedu. A nakonec se to povedlo.
    Čekala jste na něj ale dlouho.
To jo, už jsem se bála, že to nepřijde, ale nakonec mi to tam naštěstí spadlo.
    Po jak dlouhé době jste dala gól v zápase?
Přišla jsem z Olomouce a tam jsem si za juniorky občas zahrála a párkrát mi to tam padlo.
    Nepotáhne vás to teď do útoku?
Ne, to ne. Jen když bude zase třeba nějaký pohárový zápas nebo šance zahrát si za juniorky. Jinak brána je pro mě jistota.
    Hokejka vám ale v rukou evidentně nepřekážela...
Sem tam to bylo takové na hraně, ale nakonec jsem to zvládla.
    Co vám říkaly na vstřelený gól spoluhráčky?
Trenér mi říkal, ať se snažím holkám to co nejmíň kazit a holky mě hecovaly. Po zápase byla jenom chvála za gól. Byla to sranda.
    Gólovou oslavu jste si užila?
Hrozně moc. Byla to paráda.
    Radila jste kolegyni v brance Anetě Poukarové?
Něco jsme si o přestávkách řekly, třeba ke komunikaci. Ale nebylo to nic velkého, ne že bych ji trénovala.
    Trenér ale přes jasnou výhru moc spokojený nebyl, že?
Není se čemu divit. Dobře jsme odehrály první třetinu, ale ve druhé jako bychom se spokojily s tím, že padlo hodně gólů. Podle toho druhá třetina vypadala. Ale vzpamatovaly jsme se a třetí část zase dopadla dobře.
    Už se ale musíte soustředit na Herbadent. Je to tak?
Určitě. Je to něco jiného, je to "jen" pohár. Zkoušely jsme hrát určité věci, směřovaly to k neděli. Chceme v Praze sbírat body, ne si jet pro náklep. Potřebujeme přenést to nejlepší z pohárového do extraligového zápasu.