Kuczera: Odjezdili jsme to po prdeli

neděle 30.10.2016 | VG |

K výhře 12:5 nastartovaly tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava góly Šimona Kuczery. Mladý útočník se dvakrát trefil v úvodní třetině, přidal i jednu gólovou asistenci.

Šimone, inkasovali jste ale jako první. Nakopl vás ten obdržený gól?
To je fakt, nakoplo nás to. Byl to takový smolný gól, třikrát se to tam odrazilo. Řekli jsme si, že musíme zabrat, že nesmíme prohrát podruhé v řadě doma. A pak jsme to odjezdili po prdeli, jak se říká.
  Zápasy proti papírově slabším vám obvykle nejdou - připomínali jste si to?
Určitě jsme si to připomínali. My musíme totiž sbírat body právě proti relativně slabším soupeřům. Body potřebujeme a zatím se nemůžeme rovnat třeba s Chodovem nebo s Bladou Boleslaví. A podle toho jsme se tentokrát zařídili.
    Takže jste si dali pozor?
Velký pozor. I trenér nám to zdůrazňoval. Museli jsme to odjezdit. A chci říct, že nám určitě pomohla výhra z Brna.
    Trenér ale chválil jen první třetinu. Co v těch dalších bylo špatně?
V té první nám to tam napadalo. A kdyby ve druhé třetině nebyl v naší brance Štěpán Laja, mohl být stav srovnaný. Takže hlavně díky Štěpánovi jsme to zvládli. Kladno nás napadalo a nám to dělalo problémy. Pak jsme si ale k tomu něco řekli a ve třetí třetině jsme si to pohlídali. Nechodili jsme bezhlavě do útoku, uklidňovali jsme hru.
    Dal jsi dva góly, na jeden přihrál. Nakopne tě to do další práce?
Asi jo. Já jen doufám, že budu hrát i dál. Jsem moc rád, že stabilně hraju, a moc za to děkuju trenérovi. Dává mi to obrovskou zkušenost. Nemusím dávat góly, ale musím to pokaždé poctivě odmakat. A když přidám góly, tak je to jen super. Pro mě jsou to zážitky, které si budu dlouho pamatovat.