Hraj anebo si najdi jiný sport.

úterý 1.11.2016 | Ivo Šindler |

... za Olomoucí se mlha začala zvedat a při příjezdu do Uničova bylo již čisté nebe. Jestli to mělo znamenat, že naše hra bude stejně oslnivá, tak by to mohlo být dobré znamení.

Sobotní dopolední cesta 21.10.2016 byla mlhavá, ale kousek za Olomoucí se mlha začala zvedat a při příjezdu do Uničova bylo již čisté nebe. Jestli to mělo znamenat, že naše hra bude stejně oslnivá , tak by to mohlo být dobré znamení. Hráči se postupně sjeli a mohli jsme si odškrtnout sestavu o třech pětkách a dvou gólmanech.

FBC Ostrava x FBC Šternberk 12:1

Začátek utkání byl poněkud skotačivý, protože se míček velmi živě odrážel od palubovky a klukům se hole zadrhávaly. Postupně si sice zvykli, ale celou třetinu to bylo takové „hurá nazdar za míčkem“. Dostali jsme pokyny, jak hrát ve druhé třetině, jenomže to vedlo k tomu, že hra byla příliš profesorská. Hodně statická, pomalá, přihrávky mdlé. Pár šancí jsme neproměnili, kdežto soupeř využil jedinou a my prohráli druhou třetinu 0:1. Opět porada a změna herního pojetí – rozkopali jsme pětky, vytvořili jsme netradiční složení a stáhli hru na deset hráčů. A ejhle, ono to zafungovalo. Kluci se rozehráli a po sedmi minutách hráli opět všichni a s daleko  větším nábojem.

FBC Ostrava x Iteligence Bulldogs Brno 13:4

Rozhodující zápas dne a pořádná prověrka nás čekala v zápase s brněnskými Buldoky. První část utkání byla ve velmi vysokém tempu a na obou stranách bylo málo chyb a rovněž i minimum šancí. Obrany i gólmani předváděli výborné výkony. Tribuny fandily, seč mohly. Náš tým se ujal vedení až v závěru třetiny po využité přesilové hře. V začátku druhé části přišla rychlá sprcha hned v úvodních sekundách. Srovnáno na 1:1. Dokázali jsme rychle odpovědět. Postupně přebíráme otěže zápasu a rozehráváme se ještě do vyšších obrátek. Hráčům Brna totiž chybí velká opora týmu a mladí hráči ještě nejsou tak zkušení. Ve třetí třetině přichází zlom a my využíváme šance si zastřílet.

I přes vysoká čísla vstřelených branek v obou utkáních, nemůžeme být spokojeni. Stále mají někteří hráči pocit, že se nemusí pro výsledný výkon týmu odevzdat maximální výkon. No maximální, on mnohdy není ani poloviční (tzv. ekorežim). Nasazení je malé, jen si tak čutnout. Pokud Vám tento přístup vydrží, tak hrajte v jiném týmu anebo si najděte jiný sport.