Junka: Zklamání s Pardubicemi a povinná výhra nad Hradcem Králové

středa 23.11.2016 | Jaroslav Heiser |

Po vítězném derby s Vítkovicemi jsme si vyjeli klubovým autobusem do východních Čech pro 6 bodů, ale vezeme jen tři.

Sokol Pardubice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:4 (2:1,1:1,2:2)

V sobotu 19. 11. 2016 jsme chtěli uspět v soutěži G2 liga juniorů proti domácím hráčům z Pardubic. Nevím proč, nevidím do hlav hráčů a nepochopím, že se někomu nechce v zápase běhat nebo, že nemá za cíl vyhrát. Takto jsem to vnímal nejen já, ale i trenér, který v první třetině utkání marně nabádal hráče k aktivitě. Po důrazné domluvě o přestávce nastoupilo FBC a hned vyrovnalo stav na 2:2. Nátlakovou hrou jsme si vytvářeli mnoho šancí, avšak místo gólu trefovali jen tyče a brankáře. Navíc náš nesmyslný faul a prohráváme 2:3. A bude hůř: hned v první minutě třetí třetiny dostáváme dva slepené góly a měníme brankáře. „Vše do útoku!“, snižujeme na 4:5, víc už nestihneme. Ztracené tři body. Závěrem komentář našeho trenéra: „Rozdíl mezi týmy byl v proměňování šancí a ve výkonu gólmanů.“

FBC Hradec Králové - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:11 (0:6,1:3,3:2)

V neděli 20. 11. 2016 jsme se těšili na střelecké vystoupení našich hráčů, protože tým z Hradce je beznadějně poslední v tabulce s jedním bodem. Chuť a elán ve hře nám vydržel jen do poloviny zápasu. Od stavu 1:9 se nám nedařilo přidat další branky. Naopak byl to soupeř, který nás důraznou hrou v osobních soubojích přehrával. Poslední třetinu jsme špatným výkonem prohráli 2:3. Závěrem komentář trenéra domácích: „Prospali jsme první třetinu a až třetí byla povedená“. Náš trenér na hru soupeře reagoval takto: „Těším se na rozšíření juniorské ligy.“

Hráči by se měli nad svými výkony zamyslet a je potřeba s nimi individuálně promluvit. Musíme se společně připravit na odvetná utkání, která nás čekají už za 14 dní. V sobotu 3. 12. hrajeme proti Fbš Bohemians DDM Praha 7 od 17:00 hod. a v neděli 4. 12. od 15:00 hod. vyzveme k boji tým Florbal Ústí. S oběma soupeři jsme první zápasy prohráli, tak jim máme co vracet. Očekáváme těžká utkání, snad se šťastným koncem pro náš tým. Přijďte se podívat, jak to dopadne a povzbuďte nás!