Junioři: Z Prahy bez bodu, ale s nadějí.

pátek 13.1.2017 | Jaroslav Heiser |

S novým trenérem Petrem Koutným nás čekal poslední výjezd v základní části soutěže G2 liga juniorů. Velkou novinkou bylo, že s námi vlakem odjel do Prahy k těžkým utkáním poprvé i Wojciech Malajka, náš nejlepší hráč v obou zápasech.

PSN Tatran Střešovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:3 (0:0,3:1,2:2)

V sobotu 7. 1. 2017 jsme se poměřili s vedoucím týmem tabulky G2 ligy juniorů. Přesto jsme chtěli uspět. Trenér v první třetině zvolil defenzívní styl hry s protiútoky. Do druhé třetiny jsme šli s cílem více ohrozit soupeřova brankáře. Vstřelili jsme úvodní gól, ale po individuálních chybách jsme prohráli třetinu 3:1. Nástup do třetí třetiny nám vyšel. Trenér přešel na ofenzívní styl hry s napadáním. Po vyrovnání skóre jsme to byli my, kteří mohli jít do vedení, ale chyba v obraně znamená gól v naší síti. V závěru utkání přidal Tatran ještě jeden gól a zkušeně držel míček na florbalkách. Závěrem komentář našeho trenéra: „Spokojenost“.

FAT PIPE Florbal Chodov - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 9:5 (5:1,3:4,1:0)

17. kolo v neděli 8. 1. 2017 jsme hráli na Chodově. Ještě v sobotu večer odjeli čtyři hráči na zápas mužů a místo nich přijeli za námi čtyři noví. Nezkušenost s tak těžkou soutěží jako je G2 liga juniorů se na nich hned v úvodu utkání projevila. Nestíhali plnit dané úkoly trenéra a první třetina je špatná 1:5. Do druhé třetiny nastaly změny. Dařilo se nám a hra se musela líbit i divákům. Při skóre 3:8 jsme střídali brankáře. Pokračovali jsme v dobrém výkonu i v třetí třetině, jen góly nepřicházely. Soupeř se spokojil s bráněním náskoku. Závěrem komentář vedoucího týmu Jaroslava Heisera: „Učíme se nový systém hry a noví hráči se s tím nedokázali v první třetině poprat“.

V posledních pěti utkáních, které nás ještě čekají, bude vrcholit boj o pozice v tabulce. Soupeříme s pěti týmy o tři místa zaručující výhodu prvního a případně rozhodujícího zápasu na domácím hřišti při vyřazovacích zápasech předkola play-off.

Závěrem bych Vás, fanoušky florbalu, chtěl jménem svým i hráčů, pozvat na derby souboj proti 1. SC Tempish Vítkovicím. Hraje se ve sportovní hale na Dubině v sobotu 21. 1. 2017 od 20:00 hod. Očekáváme těžké utkání, snad se šťastným koncem pro náš tým. Přijďte se podívat jak to dopadne a povzbuďte náš tým! Jsme tým FBC Ostrava a hrajeme jeden za všechny a všichni za jednoho.