Bylo to na mašli, přiznal Trulík

sobota 21.1.2017 | VG |

O vedení 5:1 a 6:2 přišli florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v utkání s Chodovem. Nakonec prohráli 7:10. Nepomohly ani dva góly a dvě asistence Petra Trulíka.

Petře, vést 5:1 a 6:2 nad Chodovem a zápas ztratit, to asi zamrzí, že ?
Zamrzí to hodně, už proto, že potřebujeme každý bod. Je to smutné. Ale když jsme přesně plnili to, co jsme měli, tak to šlo.
     Opravdu jste Chodovské dvě třetiny drželi na uzdě, nebo vás podcenili ?
Chodov prohrál s Libercem, s Kladnem, takže by se dalo říct, že někeré zápasy podceňují. My měli i docela hodně štěstí, gólman jim nezachytal. A my jim blokovali střely, vycházeli ze zabezpečené obrany. Oni byli sice více na balonku, ale k ničemu jim to nebylo. Až přišel náš desetiminutový výpadek ve třetí třetině.
     Nebylo frustrující dostat ve třetí části devět gólů ?
Bylo to na mašli, je to prostě něco neuvěřitelného. Asi si to vyžereme, i když jsem četl, že nás trenér pochválil. Jenže to se nám nesmí stávat, my potřebujeme body.
     Už jsi někdy zažil takový zvrat ?
Ano, ale bylo to v juniorské lize. Hodně jsme prohrávali a třetí třetinu jsme vyhráli 8:0. Ale to byla juniorská liga, v extralize se to dlouho nestalo.
     Ty osobně máš zápis 2+2, to vypadá jako z dobrého zápasu.
Konečně jsem dostal trochu prostoru. Měli jsme hodně zraněných, trenér sestavu nějak polepil. Já jsem rád za prostor, který jsem dostal, a doufám, že ještě přijde. Chci šanci chytit. Hrálo se mi dobře, ale uvidíme, jak bude v dalších zápasech. První dvě třetiny jsme ukázali, že dokážeme zahrát dobře i bez čtyř zraněných opor. V sestavě jsme měli mladé kluky a dvě třetiny to bylo dobré. Bohužel posledních dvacet minut jsme hráli jak elévové.
     Moc zápasů do konce základní části už nezbývá, boj o play-off bude ještě těžký, že ?
Teď máme Boleslav, to bude podobné jako s Chodovem. Pak je zápas o vše na Spartě. Pak ještě hrajeme s Libercem a na Kladně. tam bych nerad jezdil s tím, že musíme vyhrát. Play-off chceme udělat, to je náš jasný cíl, tomu chceme podřídit všechno. Karty jsou rozdané, všechno máme ve svých rukou. A pokud nebudeme blbci, musíme to zvládnout sami.