Veroniko, čekaly jste tak těžký zápas?

sobota 21.1.2017 | VG |

Už od začátku jsme věděli, že pro Liberec by mohl být tento zápas velmi důležitý vzhledem k tomu, že stále bojuje o play off. Bylo tedy jasné, že se na nás dobře připraví, a to se i potvrdilo.

Nebyly jste nervózní, když jste polovinu třetí třetiny prohrávaly ?
Nervozita určitě byla na místě, ale za sezonu jsme dokázaly podobné zápasy otočit, takže jsme věřily, ze i tentokrát se nám povede odvést si tři body.
     Jak se seběhlo, že jste během dvou minut otočily z 2:3 na 5:3? To družstvo Liberce na chvíli "odešlo" ?
Gól na 3:3 nás tak nějak nakopnul a dostaly jsme do potřebného tlaku, který vyústil v další dva góly.
     Často jste hrály v oslabení. Musela jste spoluhráčky více dirigovat ?
Oslabení trénujeme průběžně celou sezónu, takže holky vědí, co mají dělat. Komunikace byla na místě, ale neřekla bych, že by to bylo nějak speciální.
     V závěrečných dvou minutách jste hrály také v oslabení a soupeřky snížily na rozdíl jednoho gólu, prý tam zvonila i tyčka. Byl finiš hektický, nervózní ?
Mně osobně ani tolik hektický nepřišel, samozřejmě jsme měly v hlavách to, že je to už jen o jeden gól, ale věděly jsme, že pokud budeme plnit všechno tak jak máme, dovedeme zápas do vítězného konce.
     Náskok na týmy za sebou máte dostatečný, ale takové "vydřené" vítězství tým asi zocelí, že ?
Věděly jsme, že o body nám zase tolik nejde, ale na druhou stranu pokud chceme konkurovat týmům z Top 4, nesmíme ztrácet body s týmy pod námi. Za tak těžký zápas jsme samozřejmě rády, bezpochyby nám zkušenosti z něj mohou později pomoct v play off.
     Už přemýšlíte o tom, kdo si vás v play-off vybere? Budou to zase Vítkovice, nebo si myslíte, že letos budou volit jinak ?
Nikdo neví, co bude. Kdyby se do play off probojoval ještě nějaký moravský tým, je možnost, že by Vítkovice sáhly po něm a nás by nejspíš zbyla Bohemka. Spíš ale počítáme s variantou, že se budeme připravovat na ostravské derby.