Junioři: Moravě vládne FBC Ostrava.

středa 25.1.2017 | Jaroslav Heiser |

V základní části letošního ročníku G2 ligy juniorů jsme vyhráli dva zápasy proti Bulldogs Brno a dva proti Tempish Vítkovice. Sobotní výhra proti Vítkovicím je o to cennější, že se hrálo na jejich palubovce. Před plným hledištěm jsme ukázali svoji sílu.

1. SC Tempish Vítkovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:9 (2:1,1:5,3:3)

V 18. kole dne 21. 1. 2017 nás čekalo vypjaté utkání proti domácím hráčům z Vítkovic. Ještě hodinu před zápasem náš tým nebyl kompletní, protože se čekalo na 5 hráčů, kteří dohrávali zápas v mužské Superlize. Začátek utkání byl z naší strany opatrnější. Chtěli jsme vyčkat a zjistit, s čím na nás protivník vyrukuje. Také bylo důležité nechat „muže“ vydýchat nešťastnou prohru 7:10 s Chodovem, protože prohráli již vyhraný zápas. Náš zápas po první třetině lépe zvládl soupeř se skóre 2:1. Do druhé třetiny, náš dobře poskládaný tým, začal vyvíjet na soupeře tlak a ten začal dělat chyby, které jsme trestali góly. Vstřelili jsme jich pět a jeden dostali. Ve třetí třetině jsme si hlídali náskok a utkání po zásluze vyhráli. Závěrem slova vedoucího týmu pana Heisera: „Dnešní zápas rozhodla druhá třetina, ve které jsme soupeři vstřelili pět branek a šli si pro vítězství v derby“.

Věřím, že první výhra pod novým trenérem Petrem Koutným přišla v pravou chvíli, navíc v prestižním souboji proti Vítkovicím. Přejme si, ať toto vítězství pomůže našemu týmu ke splnění stanoveného cíle, umístit se v tabulce do osmého místa. Vidět, povzbudit a zatleskat našemu týmu můžete už v sobotu 28. 1. v 20:00 hod. na domácí hale ČPP Aréna proti Mladé Boleslavi. V neděli 29. 1. od 15:00 hod. nás čeká přímý souboj o osmičku se Spartou Praha.