Junioři: Zasloužená vítězství a 6 bodů do tabulky

středa 1.2.2017 | Jaroslav Heiser |

O víkendu 28. 1. a 29. 1. jsme odehráli dvě vítězná utkání v soutěži G2 liga juniorů. Zápasy to byly odlišné. V sobotu se hrál krásný kombinační florbal po celém hřišti. V neděli byl k vidění bojovný florbal a nespočet osobních soubojů. Zajistili jsme si tím nejhůře 8. místo v tabulce po základní části a budeme mít výhodu prvního a případného rozhodujícího zápasu předkola play-off na domácím hřišti.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Technology Florbal Mladá Boleslav - 11:5 (5:1,3:1,3:3)

Těžký úkol čekal na našeho trenéra Petra Koutného již před úvodním hvizdem zápasu. Bylo třeba motivovat hráče a dodat sebedůvěru zejména těm, kteří právě dohráli zápas proti stejnému soupeři v mužské Superlize se skóre 0:8. V našem dnešním zápase zrovna úvodní minuty rozhodly o celém utkání. Vletěli jsme na soupeře, nasázeli 5 gólů a třetinu vyhráli 5:1. Prostřední část jsme kontrolovali hrou na míčku a navýšili skóre na 8:2. I závěrečná třetina se hrála ve vysokém tempu nahoru a dolů. Celkem jsme „Bolce“ nadělili 11:5. Závěrem slova vedoucího týmu pana Heisera: „Nadprůměrné utkání , bojovné a rychlé, rozhodl náš pětigólový nástup do zápasu“.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – ACEMA Sparta Praha 8:4 (4:2,2:0,2:2)

Do nedělního zápasu 20. kola G2 ligy juniorů jsme chtěli vstoupit stejně aktivně a agresivně jako včera v duelu s Boleslavi, ale soupeř se od začátku soustředil na obranu. Zatáhl se na vlastní půlku hřiště a čekal na naše chyby. Místo kombinační hry vyhledával osobní souboje. Chvíli nám trvalo, než jsme se dokázali prosadit střelecky a třetinu vyhráli 4:2. V druhé třetině se obraz hry nezměnil a přidali jsme dvě branky. Ve třetí části „Sparťané“ přidali na důrazu a snížili na rozdíl dvou branek. V úplném závěru to zkoušeli na nás v šesti hráčích v poli a dostali přidáno na zpáteční cestu domů další dvě branky. Třetina skončila nerozhodně 2:2. Celkově vítězíme 8:4 a bylo to již naše třetí vyhrané utkání po sobě. Závěrem komentář vedoucího týmu pana Heisera: „V bojovném utkání jsme byli po celou dobu lepším týmem a zaslouženě vyhráli“.

Do konce základní části zbývají již jen dva zápasy, které opět hrajeme doma na ČPP Aréně. V sobotu 11. 2. od 17:00 hod. se v přímém souboji s Pardubicemi hraje o 7. místo v tabulce a lepší výchozí pozici pro předkolo play-off. V neděli 12. 2. od 15:00 hod. se čeká naše vítězství nad posledním týmem tabulky z Hradce Králové. Srdečně Vás zveme.