Junioři: S Pardubicemi to nevyšlo, ale Hradec jsme porazili

pondělí 13.2.2017 | Jaroslav Heiser |

Po závěrečných dvou zápasech základní části soutěže G2 liga juniorů máme celkem stejně 11 vyhraných i prohraných zápasů a patří nám v tabulce 8. místo.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Sokol Pardubice 4:9 (1:4,2:3,1:2)

V sobotu 11. 2. 2017 jsme se poměřili se sousedem v tabulce. Cílem obou týmů byla výhra a zajištění si co nejlepší výchozí pozice v tabulce před zápasy o všechno. Do utkání lépe vstoupili hosté. Našim hráčům chyběla rychlost a i to, co by mělo být samozřejmostí, bojovnost. Někteří hráči už byli myšlenkami na nedělním mužském zápase proti Spartě. Třetinu jsme prohráli po osobních chybách 1:4. Po přestávce náš výkon ovlivnilo časté vyloučení a hra v oslabení. Do závěrečné části jsme šli za stavu 3:7. Utkání se nám již nepodařilo zachránit a prohráli jsme 4:9. Závěrem komentář našeho trenéra: „Takticky nezvládnutý zápas z naší strany.“

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBC Hradec Králové 8:3 (1:0, 3:1, 4:2)

V neděli 12. 2. 2017 našemu týmu chyběli 4 hráči, kteří odjeli s muži na „horkou půdu“ Sparty. Přesto jednoznačným cílem bylo poslední mužstvo tabulky porazit. Od začátku jsme chtěli diktovat tempo hry, ale trvalo nám skoro celou třetinu, než jsme se dokázali prosadit střelecky. První třetinu jsme vyhráli 1:0. Druhá a třetí třetina divákům nabídla stejný scénář. My jsme chtěli hrát a soupeř bránit. Bylo málo místa ke střelbě, ovšem my máme duo Igi a Maty (Igor Macháček a Matyáš Šindler) a těm se to dařilo. Igor vstřelil 5 gólů a na čtyři mu Matyáš přihrál. Závěrem komentář vedoucího týmu pana Řezníka: „Vítězství těší, ale výkon hodný nadcházejícího play-off to nebyl.

Za soupeře pro osmifinále play-off nám soupeři nechali tým z Brna. Tohoto soupeře jsme dokázali v letošním ročníku již 2x porazit a tak doufáme v další dvě výhry a postup mezi 8 nejlepších týmu soutěže. Přijďte nás povzbudit, hrajeme na domácí hale ČPP Aréna už v sobotu 18. 2. od 20:00 hod. proti Itelligence Bulldogs Brno. Společně si snad několikrát zakřičíme gól a hráči udělají první důležitý krok k postupu.