Špatně toho byla spousta, uznala Káčová

sobota 11.2.2017 | VG |

Pokus přiřadit se k týmům extraligové top čtyřky florbalistkám FBC ČPP Bystroň Group Ostrava znovu nevyšel. V 19. kole soutěže podlehly doma Herbadentu 5:11.

"Silné týmy umí potrestat naše chyby," řekla Veronika Káčová, která si v duelu připsala tři kanadské body za gól a dvě asistence.

Veroniko, před utkáním znělo, že byste konečně porazily silný tým. Nakonec z toho bylo 11 inkasovaných gólů. Co bylo špatně?

Špatně toho bylo spousta. Důraz, individuální chyby, ztráty v prostorech kde jsme si řekli, že si to nemůžeme dovolit, protože silné týmy to umí potrestat, a taky se to tak stalo.

Rozhodl už ten pětiminutový trest Denisy Kotzurové na konci první třetiny? V oslabení jste dostaly dvě branky.

Neřekla bych, že by to rozhodlo, měly jsme dost času na to s tím zápasem něco udělat.

Nebo byla klíčová až druhá třetina? Inkasovaly jste už po 15 vteřinách hry, a pak ještě šestkrát, naposledy 4 vteřiny před koncem třetiny...

V šatně jsme si řekly, že gól na 4:1 vše může rozhodnout. Bohužel to přišlo hned na začátku 2. třetiny. Ta třetina se nám vůbec nepovedla a s takovou hrou proti silnějšímu soupeři uspět prostě nemůžeme.

Dá se ještě něco vymyslet ve třetí části, když do ní vstupujete za stavu 2:9? Vy jste sice částečně korigovaly stav, ale nebylo to i tím, že by soupeřky zvolnily?

Pořád před námi bylo 20 minut, za tu dobu se může stát cokoliv, určitě jsme to nechtěly vzdát. Pořád je to příprava na play off a tohle byla zkouška, jak na tom jsme, a věřím že za měsíc minimalizujeme chyby a budeme schopné hrát vyrovnaněji.

Dá se přesně pojmenovat, co vám chybí, abyste byly Herbadentu více konkurenceschopné?

Myslím, že nás až moc svazuje to, že je to Herbadent, Vítky nebo Chodov, proti jiným týmům hrajeme sebevědoměji. Z florbalového hlediska důraz, produktivita, trpělivost, jednoduchost, zkušenosti. Nevím...

Jak pracovat v přípravě, abyste v play-off soupeřky pořádně potrápily, ne-li vyřadily? Je to třeba i o sebevědomí?

Určitě tomu, že je dokážeme porazit, musíme věřit, bez toho to nepůjde. Musíme se poučit z chyb a dělat to, co si říkáme a co trénujeme.