Junioři: Předčasné ukončení sezóny

pondělí 20.2.2017 | Jaroslav Heiser |

Naši hráči nedokázali přejít přes prvního soupeře v play-off a v osmifinále soutěže G2 ligy odešli poraženi. Ve vyrovnaném souboji se sousedem v tabulce rozhodly maličkosti a uspěl šťastnější tým z Brna. Soutěž pro nás skončila nečekaně brzy. Celkově se tým umístil na 9. místě, což je zklamání a nesplnění předsezónních cílů.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Itelligence Bulldogs Brno 2:5 (0:2,1:1,1:2)

V sobotu 18. 2. 2017 jsme v 1. zápase osmifinále přivítali na domácím hřišti rivala z Brna. „Buldokům“ se zázračně před zápasy play-off uzdravilo 5 hráčů. Přijeli k nám se zabezpečenou obranou a podnikali rychlé protiútoky. Byli dobře připraveni na naši kombinační hru a zejména si hlídali naši „repre“ lajnu (Macháček, Šindler, Sládek), která se nedostávala ke gólovému zakončení. Brněnský celek se v první třetině dostal do dvoubrankového vedení. V druhé třetině se hrálo nerozhodně 1:1 a soupeř se věnoval hlavně obranné činnosti. Po druhé přestávce se Brno zatáhlo na svoji půlku a bránilo výsledek. Prohráli jsme 2:5. Závěrem slova vedoucího týmu pana Heisera: „Hráči neplnili pokyny trenéra“.

Itelligence Bulldogs Brno - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:5p (0:1,4:2,1:2,1:0)

Na odvetný zápas osmifinále soutěže s námi v neděli 19. 2. 2017 do Brna odjeli klubovým autobusem i věrní fanoušci. V zápase „o vše“ jsme museli zvítězit, abychom sérii prodloužili a vrátili zpět do Ostravy. Trenér pozměnil sestavu a zvolil jinou taktiku na soupeře. Úvod utkání se nám vydařil a třetinu jsme vyhráli po boji 1:0. Hrálo se ve vysokém tempu. Z našeho týmu se gólově prosazovala dvojice Denis Kubiczek a Tomáš Kubíček, ale i domácí uměli vstřelit branky. Gólem „do šatny“ se ujali vedení po druhé třetině 4:3. Ve třetí třetině jsme se více tlačili před branku domácích. Zaslouženě jsme vyrovnali na 4:4. Oba týmy chtěly vyhrát. Domácí tým se opět dostal do vedení 5:4. Nám se zase podařilo srovnat skóre a šlo se do prodloužení. Gól v naší síti znamená předčasný konec sezóny. Závěrem komentář asistenta trenéra Jaroslava Heisera: „Postoupil tým, kterému více přálo štěstí. Velké poděkování patří našim divákům za celou sezónu“.

Soutěž pro juniory skončila. Někteří hráči juniorky však ještě můžou zažít úspěch v dorostenecké lize, jiní se můžou předvést v mužské Superlize. Hráčům odcházejícím z juniorky přejme, ať najdou uplatnění a motivaci na sobě dále pracovat. Těm, které čeká příští rok nová sezóna v juniorce, ať společně s trenérem Petrem Koutným vybudují neporazitelný tým.