Hrabal: Bojovat se musí až do konce!

sobota 18.2.2017 | VG |

Na obratu v zápase s Libercem, který tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vyhrál 6:5 v prodloužení, měl velký podíl Filip Hrabal. V utkání dal tři branky, z toho jednu v závěru třetí třetiny a další jeho trefa byla vítězná v prodloužení.

Filipe, jak vám bylo, když jste na konci druhé třetiny prohrávali 2:4? Dostali jste i gól při vlastní přesilovce.
Samozřejmě jít do třetí třetiny s tím, že prohráváte, není příjemné. Nicméně kdybychom po druhé třetiny vedli o čtyři branky, nikdo se nemohl divit, šancí bylo požehnaně. Přesilovky nemáme zrovna ideální, chtělo by to zjednodušit a hlavně trefovat branku.
     Udělali trenéři v kabině vítr, nebo vás spíše uklidňovali ?
Žádný velký vítr se nekonal. Spíše jsme si řekli taktické pokyny. Vítr je zapotřebí v momentě, když vidíte, že tým nehraje naplno, což si nemyslím, že by byl náš případ v tomhle utkání.
    Jak moc ten zápas "bolel" ? K vidění bylo hodně vyostřených soubojů.
Utkání s takovými týmy, jako je Liberec, vždy bolí. Nicméně na to už člověk před zápasem musí být připraven. Pokud do souboje jdete nepřipraven, bolí to o to víc.
     Věřili jste v body, když jste ještě dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny prohrávali 3:5 ?
Bojovat se musí až do konce. Ve florbale je to kouzlo, že během minuty ty branky můžete dát i tři. Tudíž doufám, že věřili všichni a jestli náhodou někdo ne, tak příště už bude.
    Jak se vám vlastně povedlo vyrovnat během 21 vteřin ? Využili jste nekoncentrovanosti hráčů Liberce ?
Při power-play je důležité si šanci připravit a hlavně být na míčku a ne o něj minutu bojovat v rohu. To se nám podařilo, i když góly byly hodně štastné. Jednou si to tam brankář srazil a další byla teč o prsa.
     V prodloužení jsi svým třetím gólem rozhodl o výhře. Minule vám výhru nad Spartou hattrickem vystřílel Wojtek, teď ty. Hattricky přišly v pravý čas, že? Jako byste si je schovávali na konec základní části... :-)
Je opravdu jedno, kdo ten gól dá. Já se poslední dobou herně trápím, těch gólů jsem mohl dát klidně osm. Důležité jsou body do tabulky, abychom si zahráli play off.
     V prodloužení ale mohl uspět i Liberec, že ? Podržel vás Jakub Klobučník.
Kuba má skvělou formu, není to poprvé, co nás podržel. Brankář, který vám chytí tutovku, a poté pustí dvě žblabuně, je k ničemu. Klobuk má výkyvy minimální, plus vám právě chytne tutovky v nejdůležitějších chvílích. Tým potřebuji brankáře, o kterého se může opřít.
     Jak vidíš šanci na účast v play off dvě kola před koncem základní části ?
Jdeme od zápasu k zápasu nechceme nic podcenit. Rád už bych jel do Kladna s tím, že nemusíme mít nůž na krku a v pohodě si to tam odehrát a už se připravovat na play off.